Svecice za 2.5-24v


Guest Borbet A 9J

Recommended Posts

Guest Borbet A 9J

Koje svecice su najbolje da se stave na 2.5-24v,sad su stavljene BOSCH,ali mi auto ne radi lepo na leru i kad naglo dam pola gasa,on malo pukne u usisnoj grani,predpostavljam da su to samo lose svecice,sta vi kazete?

Link to post
Share on other sites

Vidi koje su fabricki preporucene i stavi njih, nemoj da se zaletis na fore prodavaca e ove imaju 4 pipka to su najbolje i ostalo. Evo ti link, ucitaj zadnjih sedam znakova od broja sasije ( dva slova i pet brojeva) iz saobracajne i vidi

http://bmwfans.info/vin/decoder/?decode=ER35975

Link to post
Share on other sites
Koje svecice su najbolje da se stave na 2.5-24v,sad su stavljene BOSCH,ali mi auto ne radi lepo na leru i kad naglo dam pola gasa,on malo pukne u usisnoj grani,predpostavljam da su to samo lose svecice,sta vi kazete?

Ne mora da znaci da su svecice u pitanju. Mozda je protokomer. Mozda su dizne zaprljane. Pretpostavljam da pitas sa benzin a ne za plin.

Link to post
Share on other sites
Koje svecice su najbolje da se stave na 2.5-24v,sad su stavljene BOSCH,ali mi auto ne radi lepo na leru i kad naglo dam pola gasa,on malo pukne u usisnoj grani,predpostavljam da su to samo lose svecice,sta vi kazete?

imali auto plin-i ako ima koji je-jeli sekvent?

Link to post
Share on other sites
Vidi koje su fabricki preporucene i stavi njih, nemoj da se zaletis na fore prodavaca e ove imaju 4 pipka to su najbolje i ostalo. Evo ti link, ucitaj zadnjih sedam znakova od broja sasije ( dva slova i pet brojeva) iz saobracajne i vidi

http://bmwfans.info/vin/decoder/?decode=ER35975

Ali njemu nije fabricki motor M50b25 izbacice mu za njegov fabricki...

Link to post
Share on other sites
Ali njemu nije fabricki motor M50b25 izbacice mu za njegov fabricki...

daj mi podatke od auta-godiste itd. pa cu ti reci koje svecice ti trebaju-ali IMALI TI AUTO PLIN-PO DRUGI PUT TE PITAM :)

AKO IMA PLIN I AKO JE BILO DETONACIJA (a desavaju se inace ako nije sekvent i kad se pali na plin) MOZE DA TI ZEZNE PROTOKOMER I DA IMAS PROBLEMA SA LER GASOM-NEMORA DA ZNACI DA SU SVECICE

Link to post
Share on other sites

jako rijedak slucaj da m50 pukne u usisu...

zasto motor puca u usisu?

Promaseno paljenje (nemoguce kod m50 osim akose uzjebo senzor bregaste)

mjesa struju na kablovima (nemoguce jer ima 6 zasebnih bombina)

nezatvaraju dobro ventili...ili neuzubljen motor...(vrlo lako moguce ako je skoro neko otvarao motor)=...

izduzio se lanac,pojele se banana i drugi spaneri.....(ili neki drugi problem sa distribucijom,vrlo lako moguce)...

ima naslaga na ventilima i svjecicama koje se uzare i pale smjesu prije nego usisni ventil zatvori (jako rijetko)

presiromasna smjesa,uzare se ivice ventila,vrh svjecice takođe...od ovog moze radilica usljed detonacije da se saspe sa sve klipovima u karter (jako rijetko,provjeriti da li se lako uzari izduvna poslije malo gazenja auta)

zbog svjecica auto nebi trebao da puca na usis jer da skroz izvrnes svjecicu nece pucati ako je sve ostalo ispravno...

i kao sto je neko spomenuo maf..

Link to post
Share on other sites