potreban savet za menjac m3 e36 3201cmc


Recommended Posts

ljubitelji bmwa potreban mi je savet.....

menjac na mom bmwu m3 e36 3201cmc se ponasa kao stari menjac na yugu 55...tesko ubacuje u brzine...narocito u 1 i 3cu,pa 2 a nesto lakse u ostale....ponasa se tako sto moram da stisnem kvacilo do poda da bi uopste ubacio u brzinu,morao sam da skinem i patosnicu,sa njom skoro da i nece da ubaci a kad ga palim a on stoji u prvoj sa patosnicom auto vec krene pomalo napred...tako da sam izbacio patosnicu da bi mogao kako tako da menjam brzine...ide to sad ali tesko salta.stisnem kvacilo do kraja i guram polako u prvu a osecaj je kao da trazi put unutra tesko ide,kao stari jugic...nisu brzine precizne i ne klikne lako u brzinu....a kad krecem i pustam polako kvacilo auto krece tek kad pustim papucicu kvacila do pola.da li za to kriva korpa kvacila?ili tanka lamela...auto inace dobro vuce u svakoj brzini ne proklizava lamela

inace kad idem u rikverc...izbaci mi 8 od 10 pokusaja iz brzine,a kad nekad ubaci u rikverc ide normalno....kao da je deo zubcanika ostao ceo za rikverc

ima li neko neki dobar savet......osim zamene menjaca :-) to ce da priceka

Link to post
Share on other sites

To sto tesko ulazi u brzine i sto trza kada ubacujes u prvu govori da kvacilo dobro ne odvaja,moze biti do korpe a moze i to lamele,a to sto ispada iz rikverca to mi lici da je problem u menjacu,ako gresim neka me ispravi neko

Link to post
Share on other sites

Ne odvaja dovoljno. Prvo valja provjeriti ulje za kocnice, onda cilindar, onda da ga odzracis. Ako posle toga ne ide na bolje, onda mjenjac dolje i da vidis sta nije u redu sa lamelom/korpom....

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Da se nadovežem i ja, prvo u pravu ste sa savetima Bavarianu, i ja tako mislim.

Imam i ja pitanje, kad ubacujem u brzine čuje se TUP iz zadnjeg dela auta, ne čuje se uvek, uglavnom kad se auto lagano kreće kad ubacim u prvu ne čuje se.

Ono bitnije, oće da ispadne iz treće. Dešavalo mi se i iz prve i pete ali sam ušao u fazon menjanja brzina, pa se sada dešava samo iz četvrte u treću, kad pustim kvačilo naglije, ispadne. Ne ispada tokom vožnje, znači samo u trenutku kad puštam kvačilo, uglavnom iz treće kad vraćam u četvrtu.

U ostale brzine malko teže uđe, čuje se malo krk iz menjača i tup od pozadi.

Any ideas? Mislim znam otprilike ali možda neko zna tačno po simptomima...

Link to post
Share on other sites

Izgleda da je problem u menjaču, pošto kad šaltam sa duplim kvačilom i međugasom uđe kao u sir i ne ispada...za sada teram tako pa ću videti, tek sam kupio auto, dok vidim dal fali još nešto što je urgentnije :)

Link to post
Share on other sites

Izgleda da je problem u menjaču, pošto kad šaltam sa duplim kvačilom i međugasom uđe kao u sir i ne ispada...za sada teram tako pa ću videti, tek sam kupio auto, dok vidim dal fali još nešto što je urgentnije :)

Kuda češ urgentnije od menjača za ///M3 od 3200cc.

Link to post
Share on other sites

Nije moj auto iz naslova teme, već iz potpisa mog profila :) Samo sam uleteo u temu, da ne otvaram novu...samo sa trećom brzinom imam problem, nije da menjač ne radi, melje i slično..

Link to post
Share on other sites

@Bavarian sto se tice saltanja korpa je problem zasigurno, a sto se tice izbacivanja iz brzine otisla ti je kruna u menjacu za rikverct. bar sam ja imao takav problem :)

Link to post
Share on other sites