Recommended Posts

Prijatelji treba mi jedna pomoc. Posto mi je na bloku motora PUS broj, interesuje me mogu li na osnovu onih brojeva na bloku, koji se nalaze ispod izduvne grane, zakljuciti o kom motoru se radi?

Link to post
Share on other sites

Na mestu gde se spajaju blok i zvono menjaca treba da pise br...tjst na vrhu bloka sa zadnje strane....Kod pozarnog zida

Link to post
Share on other sites
Ili mi posalji zadnjih 7 brojeva sasije na pm pa cu ti reci tacno

Ali mislim da motor nije originalan, tj. sumjnam da je menjan. Radi se o M10 motoru, ali na glavi mi pise e21 1.6 pa ne znam je li menjana samo glava ili ceo motor?

Link to post
Share on other sites
Onda je M10B16....1.6

Meni na samom bloku sa strane izduvne grane pisu razni brojevi, 1 256 157 levo od tog broja stoje uokvireni 22M75. Takodje se tu nalazi natpis bmw i neki brojevi upisani u krug. Moze li to pomoci? Jer opet kazem ne znam da li je glava od tog motora (1602) ili je ceo motor od e21?

Link to post
Share on other sites
1 256 157

je ceo motor od e21?

Tih 7 cifara su kataloski br.bloka...Kucaj to u TIS ili ETK i saznaces...ja bih rekao da je to motor od E21

Link to post
Share on other sites
Tih 7 cifara su kataloski br.bloka...Kucaj to u TIS ili ETK i saznaces...ja bih rekao da je to motor od E21

Mogu li da te zamolim da mi ti to proveris, jer ja ocigledno ne umem ? :(

Link to post
Share on other sites

U pitanju je M10B16

Treba da nosi oznaku: 16 4V A Koja ima 66KW/90Ks

Ili: 16 4V B -//- 55KW/75Ks

Bez detalja ti ne nam reci tacno jer se taj blok koristio u mnogo modela

Link to post
Share on other sites

Ok, hvala ti puno. Probacu da fotografisem te brojeve, ali ovakve brojeve koje si ti napisao nigde nisam nasao na bloku. Imam samo SUP-ov broj iza PUS-a, i ove koje sam napisao gore.

Link to post
Share on other sites

Ma to znam, ima nekih brojeva ali se jedva vide i preko njih su ukucane one SUP-ove zvezdice i okruli PUS i novi broj. Brojevi koje sam napisao se nalaze sa druge strane i oni su istisnuti, tj. mislim da je to broj samog odlivka bloka. Ali izgleda da po tome ne moze da se utvrdi nista, ako je sudeci po glavi onda jeste M10B16, ali ko bi ga znao... ???

Link to post
Share on other sites