Recommended Posts

Imam dva problema kod BMV - a " kockice" 316 m-10

prvi je taj da pri starovanju motora dok je hladan i jos neko izvesno vreme cuje se neko pucketanje - otprilike kod glave motora (ispod poklpoca ventila). Nakon izvesnog vremena to pucketanje se izgubi . Sta moze biti u pitanju?

drugi je danas sam skidao gornji cilindar kvacila , jer se klip vadi , nisam uspeo nista da uradim , jer se osovina sa kuglicom vadi iz klipa i kada sam sve vratio - normalno izgubio sam kvacilo - nije hteo da salta brzine. Onda sam da donjem cilindru kod menjaca otvorio sisicu i ispustio vazduh - nakon cega sam dobio kvacilo ali isto hvata dosta nisko i neki put kao da propadne pa ponovo uhvati .Sta mogu tu da uradim ?

Link to post
Share on other sites

Sto se kvacila tice,situacija je sledeca:Imam kvacilo i u voznji mogu da saltam...ali problem nastaje kada recimo stojim u mestu i drzim nogu na kvacilu u brzini isto postaje meko i gubim ga a auto krece kao da sam otpustio kvacilo!Dakle na jedan stisak kvacila prilikom saltanja nema problema u voznji,ali cim zadrzim nogu duze na kvacilu ono postaje meko i auto sam krece???!!!Moze li se jos sta uraditi ili da menjam cilindar?!

Link to post
Share on other sites