Recommended Posts

Interesuje me jel ko menjao na svojoj kockici zadnje silen blokove, cuo sam da je jeb*no u pi*ku materinu, zapeknu caure i sem secenja nece da spadnu...

Molim vasa iskustva!!!

Link to post
Share on other sites

Naravno da ces da sredis to. Zlatno pravilo na kolima je da ni jedan kvar ne moze da nestane sam od sebe! Samo ce sve vise i vise da ti trese i udara ceo zadnji trap. Nije to nikakva mudrolija samo normalan majstor i kraj.

Link to post
Share on other sites

lako je skinit ako je cjeli most dole.... ostavis lafete sa diskovima i kocnicama da vise na amortizeru.... skines poluosovine odvojis kardan,ide most dole sa sve difom... e onda benzin i zapalis caure,izgori guma i to je to....ocistis,podmazes i idu druge unutra.

Link to post
Share on other sites

pa jel treba svi da napisemo da postoji alat,mislim svi clanovi kolko nas ima,il da se napise i pokoja alternativa....

Link to post
Share on other sites

Nek ode do Alonea, ruke su 25evra!

Ja sam nenjao pre neki dan, prvo sam Sam menjao drugaru na njegovoj kocki, skidao most lomio kicmu a ljudi zavrse bez ikakvog skidanja za kratko vreme a cena bulja...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Suki ova fora da spustis ceo most dole sa diferencijalom-jel diferencijal zasrafljen kroz gepek? Posto imam bocu od 60l pozadi, erovatno cu sipak da ga otkacim, ako sam u pravu? :)

nije kroz gepek zasrafljen, od dole je sve... tako da nemas da brigas...

Link to post
Share on other sites
Nek ode do Alonea, ruke su 25evra!

Ja sam nenjao pre neki dan, prvo sam Sam menjao drugaru na njegovoj kocki, skidao most lomio kicmu a ljudi zavrse bez ikakvog skidanja za kratko vreme a cena bulja...

ne bi mu ja dap 25€ kad bi dobio jos i rucak uz mjenjanje selena :lol: .....koliko ti imas dnevnicu kad kazes da je 25€ za pol sata posla bulja od cijene,ja znam da ja radim 2 dana po 10 sati i treci dan jos par sati za tih 25€...... :)

Link to post
Share on other sites

Drugi put kad odes kod zubara i kad ti bude trazio 100 evra za sredjivanje dva zuba..., ti mu reci da je tvoja dnevnica 10 evra i da za 100-tku moze da se slika... :lol:

Samo da ne zavsis ovako....

iaViA.jpg

Moja satnica je 800dinara! ( bez izlaska na teren ) :)

Link to post
Share on other sites
Drugi put kad odes kod zubara i kad ti bude trazio 100 evra za sredjivanje dva zuba..., ti mu reci da je tvoja dnevnica 10 evra i da za 100-tku moze da se slika... :lol:

Samo da ne zavsis ovako....

iaViA.jpg

Moja satnica je 800dinara! ( bez izlaska na teren ) :lol:

pa necu mu tako reci jer znam da je materijal skup kao zlato.....glupo ti je poređenje ovdje pricamo o kovackom poslu kojeg sam i sam radio,nazalost... :)

Ja sam rekao da JA ne bi dao 25 za taj posao,da neznam to sam napraviti vjerovatno bi morao...moranje je moranje....

BTW.drago mi je da mozes da se pohvalis sa dobrom satnicom :dance3: to je danas rijetko...

@325ix...pa svi su mi efektivni,nekad vise nekad manje (nazalost nema mnogo posla),tu sam,od 8-18 svaki dan....

Link to post
Share on other sites

pitanje je bilo namenjeno tokiju, a druga stvar, ne mogu ti svi sati biti efektivni. za 8 sati radnog vremena mozes imati efektivnih 3-4 sata u vrh glave, sve ostalo je...nesto npr. citanje foruma, pisanje, ceskanje kojonesa, pa malo u wc pa malo masan burek pa telefoniranje, itd, itd.

Link to post
Share on other sites

25eu za taj posao jeste bulja cena, kad pogledash koliko treba da se jebesh ako sam radish, a i taj alat ima svoju cenu koju treba da odradi :)

Link to post
Share on other sites

@325ix

Moze da bude 1 a moze i 10, sve zavisi od zahteva, to jest radnih naloga, a posto vecina ide preko racuna moze i da se doda koji... :)

Naravno...., to je bruto zarada, kada odbijem poreze, prireze, doprinose, razne troskove....., ostane neki prosek da kazem, nisam nezadovoljan, jel mi je posao usko vezan za takve stvari da dovoljno da kazes da si ziv i zdrav a za sve ostalo cemo lako!

@Suki

Ma opusteno..., zezam se! :lol:

@Lemi

Naravno....

Link to post
Share on other sites

to je i bila poenta mog pitanja. jer 800 dinara sat je dosta para kada bi svaki dan mogao da obracunas celo radno vreme po toj ceni.

ali, nije to tema :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
zamenjeni seleni, auto se preporodio... nema nista da lupne...

Koliko si platio silene, i kako si ih zamenio?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites