Recommended Posts

hocu da zamenim svo ulje u motoru pa me zanima koje da uzmem,za motor znam,interesuje me koje ide u menjac,koje u servo,koje kociono da sipam? U pitanju je 530d,2002,manualni menjac! POZDRAV BMW-ovci!!!!

Link to post
Share on other sites
ja u motor sipam mobil 0w40 i to zadnjih nekoliko puta, prezadovoljan sam,

za ostalo neka drugi predloze...

za motor znam,interessuje ma ovo drugo,ipak hvala druze

Link to post
Share on other sites
ja u motor sipam mobil 0w40 i to zadnjih nekoliko puta, prezadovoljan sam,

za ostalo neka drugi predloze...

Svima kazem da sipaju M1 0-40.

Najbolje ulje za taj motor.

P.S. daj 7 zadnjih cifara VIN-a da znamo tacno koji mjenjac imas jer u neke ide MTF a u neke ATF.

Link to post
Share on other sites

Ja prosle godine sipo M1 5-40 u moj auto i gle cuda. Potrisio ga za 1500k. Poceli da klaparaju podizaci ko ludi. Odem kod majstora i proverimo ono ulje ko vodica. Morao sam ponovo da menjam ulje.

Poenta ovoga je da se pazi sto se tog ulja tice ima dosta falsa, kao sto sam i ja kupio!!!

Link to post
Share on other sites
Ja prosle godine sipo M1 5-40 u moj auto i gle cuda. Potrisio ga za 1500k. Poceli da klaparaju podizaci ko ludi. Odem kod majstora i proverimo ono ulje ko vodica. Morao sam ponovo da menjam ulje.

Poenta ovoga je da se pazi sto se tog ulja tice ima dosta falsa, kao sto sam i ja kupio!!!

ja sam vec zadnje dve zamene sipao m1 5w30 i pun je pogodak,motor mi je potrosio na 10000km mozda pola litre,sad je doslo vreme za kompletnu zamenu svega!!!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

sad je to Castrol SLX Professional Longtec 5W-30. mada, ima jos ponegde da se nadje TXT Softec 5w-30. U svakom slucaju, sve sto zadovoljava LL-01 standard moze slobodno u taj motor.

Link to post
Share on other sites