Recommended Posts

Pod uslovom da se ne zezaš ili da nije neko trik pitanje ^_^ moram da priznam da prvi put razmišljam o ovome, a tako lako može da se desi svakome...

Ono što ne valja je da servo pumpa ima u sebi gumenih spojeva i vodova za servo ulje kojima postojano i agresivno kočiono ulje ni malo neće da "prija". Pa i ostala creva u servo sistemu, jaka i agresivna uljna baza u DOT4 kočionom ulju vrlo lako može da nagrize gumena creva koja su napravljena da rade sa daleko "benignijim" ATF uljem za servo. Ono što nikako ne bi smeo da radiš je da voziš, čak ni da upališ auto dok to ne rešiš. Naročito ne smeš da pomeraš volan i dozvoliš kočionom ulju da procirkuliše sistemom.

Sreća u nesreći je da si sipao malu količinu, tako da se moli Bogu da je problem još uvek "lokalne" prirode, tj. da kočiono ulje nije otišlo daleko... Nemoj da pokušavaš da ispustiš svo ulje iz sistema, jer ćeš opet "povući" kočiono ulje u sistem i opet napraviti veću štetu nego što je to sad slučaj. Pokušaj da nekom cevčicom ili crevom isisaš svo ulje iz rezervoara za servo, odnosno da na bilo koji način izvučeš napolje to što si sipao. Pošto je samo 100 grama u pitanju, nije moglo daleko da ode... Tek kad to uradiš posavetuj se sa nekim majstorom da li je neophodno da skineš pumpu i creva i očistiš ih (i kako), ili kad to uradiš treba možda da ispereš sistem nečim... Mislim da bi nakon ovog izvlačenja ulja bilo najbolje da se obratiš nekom servisu da ti provere da li si i koliku štetu napravio, jer se sa tim stvarima ne treba igrati. Može se desiti da u odredjenom trenutku, možda kad ti baš najviše bude trebao, ostaneš bez serva.

Bitno je da ne pališ auto, ne voziš ga pa čak i da ne okrećeš volan, i da što pre izvučeš napolje što više možeš. A sutra se obrati nekom servisu/majstoru ali nemoj odvesti auto tamo sve dok ne raščistiš da li je sigurno da nakon toga doliješ servo ulja koliko treba i uopšte upališ auto. :thumbsup:

Link to post
Share on other sites

nije trik pitanje..auto sam vozio i danas cu ispustiti ulje iz serva i zameniti novim...javicu koje posledice imam i sta se desava...

Link to post
Share on other sites

Litar ATF za servo je 200-300 dinara, a u sistem bar kod mene staje nepuni litar, najbolje, a i naj bezbolnije je da zamenis to sto i planiras.

Link to post
Share on other sites

mozda cak i kad naspes novo ulje da opet ispustis nakon sto se malo provozes i naspes novo,jer kako kazu nije to skupo...

aliii ja mislm da u e39 nikako ne sme da ide klasicno atf ulje,vec ni kod e36 ne ide klasicno atf....nego dextron ll specifikacije...

Link to post
Share on other sites

zamenio sam ulje....ovo sto sam izvadio nema penusanja i vidim da se sjedinilo ulje u sistemu..nadam se da nece biti posledica po gumice u servu..

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
zamenio sam ulje....ovo sto sam izvadio nema penusanja i vidim da se sjedinilo ulje u sistemu..nadam se da nece biti posledica po gumice u servu..

Ne brini se nista druze meni se desilo da na auto putu u nemackoj ostanem bez ulja u servu mislim na minimumu.Naravno nemam gde da kupim atf i dospem ulje za kocnice.Presao sam jos oko 600km do kompletne zamene bez problema.Pusti ko sta prica nista mu nece skoditi.Pozdrav

Link to post
Share on other sites