Naleteo sam na rupu. sta sad?


Recommended Posts

juce uvece sam krenuo na kampovanje i uletim u krater jedno metar sa metar dubine pola metra. i iskrivim felnu, otpadne mi podkrilo... i tako.

zvao pandure uradili uvidjaj, slikali sve to... kaze mi pandur sam naplati im slepanje, gumu felnu, farbanje... sve zivo. treba da tuzim putare.

ne znam koja je procedura da li zna neko?

Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 3-4 godine imao slican slucaj u Cicevcu. Uradili su panduri zapistik, isti sam podigao u Trsteniku, preko advokata podneo tuzbu, otisao i uzeo profakturu koliko sve kosta i na prvom rocistu se dogovorio sa putarima i uplatili su mi novac.

Link to post
Share on other sites

obavezno navedes sve spone,kugle,krajnice,selen,stabilizator,amortizer,zakretac....znaci sve sto je na tom tocku da treba da se mijenja,+ optika,lezaj......budi pametan....od 50€ sto dasa nekom na kafu nparavis 500€ sad pa sad....

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

evo da se javim povodom ove teme.

reseno je i to!

bio sam do advokata... imao sam varijantu da naplatim pretrpeljeni strah za mene i za druga sto je bio u kolima, svu stetu na kolima... i tu bi se dobilo oko 40-120 hiljada. ali moze da se otegne i do godinu dana. tako da sam to odbio...

otisao do backa put. jer oni odrzavaju taj deo puta. poneo zapisnik od policije, poneo predracune za sve to treba da se popravi... obe felne, obe gume, prednji amort, pod krilo, farbanje felni, peskarenje, ispravljanje, varenje, optika trapa, balansiranje felni... sve sve. iako je to izaslo mene smesno malo...

onda.

otisao u DDOR oni su osiguranje za backa put. tamo procenitelj pogledao policijski zapisnik... i posto sam ja napravio sranje jer nisam njih zvao odma, vec sam sve sam popravio... to je bilo malo problem. al sam uspeo nekako da iskurblam. znaci cim se desi steta treba zvati odma procenitelja da proceni stetu. i onda ovaj mi je naplatio cenu guma novih ali pola. jer moje nisu bile nove. farbanje i sve ostalo sto se tice popravki je uvazio. i sve je ispalo extra dobro. to je sva mudrolija.

Link to post
Share on other sites

realno popravka me izasla nekih 30ak evra. da auto bude isto sto je i bilo.

a uzeo sam od njih 26 iljada. mada je trebalo da bude 50ak al nisu hteli da mi racunaju nove gume, jer meni na kolima nisu ni bile nove....

sve u svemu ja sam zadovoljan skroz.

Link to post
Share on other sites