Recommended Posts

Da li je neko probavao sa izduvima na ovom motoru???

Stavljao sam neke lonce, uglavnom full protocne, vrlo malih gabarita...., uglavnom zvuk je zadovoljavajuci preko 3-4000 obrtaja, dernja se jel nema ni katalizator ni srednji lonac ali je problem ispod 3000 ili do 3000, ima neko prdenje, kao zastava 101, ako znate sta mislim...

Znaci pojavi se neka rezonacija, izmedju tih 1000 i kusur obrtaja pa do 3000. prdi i nervira me uzasno!!!

Ne ocekujem bilo kakav kvalitetan zvuk od ovog agregata ali bar malo da dobije na dubini i da se izgubi ta jeftina rezonacija....

Tako da bi mi pomoglo ako neko ima izkustva sa tim, ustedecu pare za bezpotrebna testiranja.... :lol:

Link to post
Share on other sites

prdi zato sto nema dovoljno vune u loncu pa se javlja zujanje.

ako hoces dubok zvuk potrebno je da ima vuna u loncu i da je veci precnik cevi kroz lonac,i na samom izlazu.

ako te i dalje nesto bude intresovalo javi se na pp.pozdrav

Link to post
Share on other sites

Prvi lonac je bio nabijen vunom ali je vrlo malih gabarita, mozda je u tome bio problem???

Probacu da napravim veliki lonac, velicine fabrickog, protacan sa fi 55 cevkom isto nagruvan vunom..., pa cemo videti!!!!

Ako bude prdeo.., dolazim da te streljam!!!! hahaha :lol:

Link to post
Share on other sites

bice ok,provereno,radio sam kod kulica na proizvodnji auspuha 7 god

pogledacu mozda imam kuci neki lonac pa cu ti reci od cega moze pa da ne pravis vec nadjes gotov :lol:

i na cevi kroz lonac treba da ima sto vise rupa sa sto manjom burgijom

Link to post
Share on other sites

To mi reci... :lol:

Ajd pogledaj pa javljaj, pokidah zivce!

Link to post
Share on other sites

ne experimentisi sa auspuhom na tom motoru. otvbaranjem izduva ces samo izdubiti obrtni moment na niskim obrtajima tj do 4000rpm ce bitimrtav dok kisa ne otvori kraci kanal. ja sam stavio protocni zadnji i ukakio ga skroz. potreban mu je odredjen backpressure da bi radio kako treba. danas sam ga ponovo vratio na stock kod pirketa i super sam zadovoljan. stavio sam srednji protocni i zadnji od 320.

preporod... do tada na 3000rpm buka buka, ne moze da se podnese a pogotovo oni srto sede pozadi umiru u najstrasniji mukama. sad prede kao mace, nema vibracija, na leru se ni ne cuje niti oseca da motor radi a pre je imao neki cudan puls i bio je strasno nemiran.

Link to post
Share on other sites

is vecinom ima taj sugavi zvuk kao kakav kadet sa probusenim loncem....

ali kako kaze kolega sve ostaviti stock do zadnjeg lonca a njega odraditi kvalitetno ili naci kakav originalni linac tipa remus i slicno i tek onda zvuk.... :lol:

Link to post
Share on other sites

ja sam kod mene na e30 316 stavio srednji lonac i dva prohromska zadnja,na leru se ne cuje uopste(ponekad se utripujem da mi se ugasio)ali zato kad ga razvlacim ima zvuk do jaja...

Link to post
Share on other sites

kako kazu samo stock,jer je to jako elastican motor....poigraj se malo naprijed sa K&n i tako to :lol:

Link to post
Share on other sites

Drugar ima 318is i na njemu k&n filter i pirketov auspuh, pa se opet cudno cuje, bas tako kao sto kazes ti.. tek kad udje u visoke obrtaje dobije onako rezak zvuk, a na nizim uopste ne prepoznam da je u pitanju bmw :lol:

Na mom je najjaci bio zvuk sa prohromskim sebringom, bio je ekstra, pravi cunak, dok nije istrulio skroz :prankster2:

Link to post
Share on other sites
dok kisa ne otvori kraci kanal..

Sta ti ovo znaci???

elem...

Nisam pametan, uzasno me nervira, uvek sam jurio neki zvuk na kolima, ali izgleda da ovde nema nade???

Stavicu veliki protocni nazad, a ako bude lose, stavljam neki srednji da ga udavim i prelazim na usis!!!!

Link to post
Share on other sites

@Suki

Moja grane je nesto drugacija, tako da je verovatno i zvuk sa K&N-om malo drugaciji od ovog sto si postavio???

Link to post
Share on other sites

DISA na to sam mislio ali sam pogresio pri kucanju pa je ispalo kisa. ali, posto kazes da imas drugaciju granu onda ti nemas varijabilni usis vec klasican pa ces sigurno imati drugaciji zvuk. inace kao sto suki rece, taj motor je vrlo elastican upravo zbog tog varijabilnog usisa. a sto se auspuha tice, veruj mi, nista neces doibiti sa protocnim izduvom samo glavobolju i gubitak obrtnog momenta. srednji lonac ti nece pomoci sigurno. ja sam skoro dve godine vozio oba protocna dok nisma pre neki dan popi*deo i otiso kod malog pirketa i reko ne pitam sta kosta ocu tisinu bre. veruj mi da uzivam u voznji a auto ide kao pre a i vratio je potrosnju na staro. ne diram bre vise nista jer kad god sam teo nesto da nabudzim uvek se nesto shebalo. bmw je to brate, ne trpi improvizacije... auspuh mu mnogo znaci.

i ja sam oduvek jurio neki zvuk na autu dok nisam skapirao da pravi zvuk dolazi iz usisa a ne izduva. sada mi je jaci fazon da imam tih auto koji dobro ide nego mrcinu neku koja se vuce ko prebijen konj a galami. ;)

Link to post
Share on other sites

miki, tvoj motor je totalno drugaciji i nema veze sa ovim. ti da stavis full otovren izduv neces imati problema a ovaj odma dobije knedlu na 2000rpm.

Link to post
Share on other sites

Zverkane nisam osetio nikakav pad snage i manjak momenta sa malim protocnim nazad, samo me zvuk nervirao na nizim. . .

Ne mogu da vozim skroz tih auto, jedino da imam neki lud airbox pa bi me bolelo uvo za izduv.... ;)

Link to post
Share on other sites

ja bogami mogu... sto rece moja zena juce: " jao kako cemo sad kad smo se navikli na brm brm?" rekoh, veoma lako, momentalno sam se odviko od brm, brm... keve mi bre, ocu se vozim ko gospodin covek. pa pazi, kako god okrenes za izduvom pravis zvuk za publiku a ako omasis moze samo da ti smeta. ja nikad necu da zaboravim prvi otvoren put kad sam mu stavio protcni, put za zlatibor... uzas, glava me bolela posto je na 3000 bio najbucniji i pravio takvu vibraciju da je tabla zvecila. a fala bogu ibarska, 3000rpm max pa koji god stepen prenosa terao.

zvuk za tvoju duzu dolazi iz usisa. napravi airbox, eto ovi iz DP-a rade sa karbonom, i turi neku pecurkicu i ima da bude extra.

Link to post
Share on other sites
ili odesh do Pirketa, i kazesh mu shta i kako hocesh, a on ti napravi :D

Lepo ti lemi kaze :prankster2: Odes kod coveka i kazes mu samo sta hoces i kako, i on ti to odradi ! :D Ja radio kod njega, skroz zadovoljan :)

Link to post
Share on other sites