Recommended Posts

E36 318IS

Zdravo,

muci me jedna stvar, pre neke 3 nedelje sam imao problema sa temperaturom.

Posto sam znao da mi je visko prilicno los, odem u alone uzmem kopiju za 5000 zamenim i njega i antifriz u sistemu.

Visko sad duva kao sasav i temp mi je odlicno stajala, zakucana na polovinu cim postigen radnu temperaturu.

Sve je lepo radilo do pre par dana kad je opet poceo da dize temperaturu. nije onako strasno kao kad ne radi visko ali dize.

Nisam siguran da li je problem poceo da se desava kad sam proveravao vodu pa sam skidao cep sa hladnjaka da vidim nivo vode, ili kada sam poceo da palim klimu koja je inace dodavana, nije fabricka.

Sistem sam prozracio, ja mislim dobro, ali nije mnogo pomoglo.

Primetio sam da su mi i dodvodno i odvodno crevo (Ona dva velika creva od hladnjaka do motora) vrela, znam da jedno treba da bude vrelo al sam mislio da drugo treba da bude hladnije sto kod mene bas i nije slucaj.

Nesto se pitam obzirom da mi curi ulje i da trenutno sipam najjeftinije samo da je 15/50, da li kvalitet ulja moze da ima veze sa tim?

Toliko do mene za sada,

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

nema ulje veze

ispipaj hladnjak o vrha do dna....mora biti vruc....ako je na nekom dijelu hladfan onda je zacepljen....

termostat si vjerovatno provjerio,a i ako su oba crijeva vrela onda vjerovatno radi.....

Link to post
Share on other sites

Evo da iznesem jednu malu tajnu mog majstora :prankster2:

Jedna od pametnih stvari koja se moze uraditi, a da prilicno utice na hladjenje i to da se se temp. spusti i do 5-10 stepeni, jeste da lepo skines hladnjak i operes ga.. I to ne iznutra, nego spolja, pod nekim srednje jakim pritiskom.. Sa unutrasnje strane, one okrenute ka motoru, ka spolja.... Video sam par pranja, ne mozete da zamislite koliko prljavstine se nakupi izmedju saca, lopatom da cistis :D

Bube, blato, mozda i ptice :D

E sad, problem je sto verovatno vecina nas vozi sa hladnjakom starim 10-15 godina, pa se sve to mora pazljivo uraditi da ga ne bi usput ostetili, ali to vec sami procenite :)

Link to post
Share on other sites

Proveri dal dize temp samo dok radi klima ili uopste, hladnjak klime se dosta greje i prenosi toplotu na hladnjak vode i ako jos nemas elektricni ventilator klime onda je to problem posto visko pogotovo na nizim obrtajima i leru nemoze da ohladi oba kulera.

Link to post
Share on other sites
nema ulje veze

ispipaj hladnjak o vrha do dna....mora biti vruc....ako je na nekom dijelu hladfan onda je zacepljen....

termostat si vjerovatno provjerio,a i ako su oba crijeva vrela onda vjerovatno radi.....

Ulje ima veze, lose ulje slabo podmazuje pa se stvara veliko trenje izmedju vitalnih delova motora(radilica, bregasta,klipovi-hilzne), ali ovde mislim da nije ulje a moze biti.

Link to post
Share on other sites

Ja bih se slozio sa AlexBMW klima drasticno dize temp. motora. Hladnjak klime mora da ima el. ventilator koji se startuje paljenjem klime. Kada je na autu fabricka klima postoji u samom bloku motora dodatni termodavac koji pali taj el. ventilator u situacijama kada visko ne moze sam da postigne, zbog dva slepljena hladnjaka, da ohladi tecnost. Sto je cesta situacija kada se ide leti uz neku planincinu, on se pali bez obzira da li je klima ukljucena. Posto je tebi naknadno ugradjivana, ja bih prvo to pregledao, ako slucajno ne ukljucuje ventilator, povezi ga sam na dodatni prekidac, dodaj jos jedan relej, vezi ga na drugu brzinu obavezno i ne bi trebalo sa tim novim viskom i ovim da imas slican problem.

Link to post
Share on other sites