Recommended Posts

Primetim pre par dana da mi se ujutro kad upalim auto, na benzin (imam i plin) oseca miris benzina.. Mislio sam da nije nista strasno, ali posto se prilicno jako oseca otvorim haubu i vidim da na ovom delu sa slike curi benzin..... i plus kad dodam gas on trokira, nece normalno da radi... Dizne su ociscene, zamenjen filter za gorivo, sva creva, nedavno.... Zna li neko sta moze biti u pitanju? S tim da se to desava samo ujutro, i to lepo curi, a inace ne, kontam da je ova budza crkla curio bi uvek, ne samo ujutro

mtkymf9w.png

E30 318i M10 '87

Link to post
Share on other sites

Isti problem sam imao do skoro, isto je curio samo ujutru (pretpostavljam dok je hladan motor). Jel si siguran da su zamenjena sva creva? Meni je pustalo jedno koje jedino moze da se promeni ako se skine usisna grana... Jel si promenio i gumice na diznama nakon ciscenja?

Link to post
Share on other sites

On curi bas ovde, i to samo ujutro.. iz nekog razloga nabija veci pritisak nego sto bi trebalo, bar ja tako mislim....

A gumice mislim da nisu zamenjene, samo su ocistili dizne... Kad sam ih ocistio malo bolje je radio, ali opet nije bilo to-to, i dalje je pomalo trokirao... pa sam tad odustao od trazenja, jer sam vozio uglavnom na plin, na benzin ga samo palio, ali sad je pocelo da curi :(

Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja skapirao iz price majstora, motor kad je hladan nabije veci pritisak, dok se ne zagreje. Meni je to crevo izgledalo zdravo spolja, ali je unutra bilo radijalno ispucalo po preseku. Ne znam kako je kod m10, ali kod m40 je taj patrljak od creva ispod usisne grane, i tu je pustalo, i to je prvo bilo curkanje, a onda je krenulo i u potocima; kad se tad nisam zapalio, nikad necu :( Moguce je i da su gumice, kazu mi da ih treba menjati nakon svakog skidanja dizni...

Link to post
Share on other sites

Sad sam bio do Igora da uzmem neke sitnice i on mi rece da je to ventil za hladan start, i da moze da se desi da crkne, pa onda pumpa nabije pritisak u crevima do njega.. i da ga iskljucim dok ne stavim novi :(

Jel od nekog sa foruma crveni cabrio 325i E30, sad sam ga video u Zucama

Link to post
Share on other sites

To je tzv. peta dizna (ili sedma - zavisi koliko cilindra imas). Ona sluzi da ubrizga gorivo u usis kada je motor skroz hladan kako bi lakse upalio. Moguce da ti gumica na toj dizni ne valja pa tu curi prilikom verglanja kad ti je auto hladan.

Link to post
Share on other sites

obicno curi između plastike (stekera) i metalnog dijela dizne......zajeniti diznu...nije vise od 10€ na otpadu,da,ona pri hladnom startu na temperaturi nizoj od 35stepeni dobija signal sa pecurke da ubrizga dodatni mlaz benzina koji obogacuje smjesu i pomaze pri startu motora.....

Link to post
Share on other sites