Recommended Posts

Od nedavno sam primetio da mi ne radi rikverc svetlo na kolima. S obzirom da nisam neki majstor prvo sam proverio sijalice i kontakte i sve izgleda da je u redu. Medjutim, kad je sijalica izvadjena na konektorima je negde oko 11V,ali cim se vrati sijalica napon padne na 0. U cemu moze biti problem?

Link to post
Share on other sites

Vidim da znas to da premeris, tako da ne pitam jesi probao drugu sijalicu :D

A da ti grlo sijalice napravi kratak spoj, izgoreo bi osigurac...

Negde ti je los kontakt, zica, ili prekidac za rikverc svetlo..

Nadji negde cist + i -, pa kad ti tako padne napon na nula ti dodaj -, ako ne upali ti dodaj +, ali nemoj da prislonis pogresno, tako ces znati koji ti vod nije u redu...

Ako je - onda ga dovedi sa stop svetla, a ako je +, e onda nadji semu i kreni duz kabla :preved:

ps-ovo ti je lakse resenje, ali uvek je najbolje da nadjes gde je prekid...

Link to post
Share on other sites

Gledam sledecu sliku :

wiring harness

Kola su bila kod majstora pocetkom meseca da bi se uradili zadnji rubovi. Posto vidim da kablovi bas tuda prolaze vrlo verovatno da je on tu malo doprineo.

Moram jos da te pitam za cega sluze ovi konektori tacno iza zadnjeg levog tocka na slici?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Moram da postavim jos jedno pitanje, donekle se uklapa u ovu temu. Jel zna neko koja je jacina sijalica u toj zadnjoj grupi. Na postolju su oznake od 21W i jedna od 10W, dok mi je prodavac u radnji rekao da nema sijalice sa tim grlom od 10W pa mi je dao od 5!

Link to post
Share on other sites