Recommended Posts

dakle, nestaju pojedine crtice na brojkama koje pokazuju predjenu kilometrazu, medjutim to se desava samo leti kad je vruce, inace kad je malo hladnije napolju sve je ok..................

Link to post
Share on other sites

Skini deo gde su ti ti nevidljivi pixeli, rasturi do plocice na kojoj imas provodnik, flat i izmedju naprskaj kontakt sprej, sklopi i trebalo bi da radi. Ja sam kod sebe tako resio tablu.

Link to post
Share on other sites
zvonko za ovaj drugi link mi trazi da se registrujem na forum

aj neko bolje resenje

pa registruj se, to ti je bugarski forum,

u principu treba ti taj sto oni zovu lentov kabl, imas za bord na instr.tabli i za centralni displej bord-radio (ovisno o tome za koji auto i sta ti treba), ima negde kompletno objasnjenje sa slikama na tom forumu,

prodaju oni i samo taj kabl, sam da zamenis, samo sto je poprilicno osetljiva stvar, trazi puno strpljenja i mirne ruke posto su kontakti na tom kablu veoma osetljivi, ja licno to ne bi radio sam, fali i meni nekoliko piksela na bordu, u stvari samo jedan vertikalan red, pa kad se to prosiri odoh da zamenim.

ovo sa kontakt sprejom mozda upali, ali mislim da nije dugotrajno, nemam pojma.

Link to post
Share on other sites

Posle otvaranja table (nije neki problem za bilo koga) otvorite samo displej pomocu manjeg srafcigera kao na slici da bi pristupili displeju i flet kablu. Nije potrebno da se skida ceo sklop sa stampane ploce jer je kabli sa spoljne strane.

IMG_2684.JPG

IMG_2685.JPG

kad skinete poklopac displeja mocicete da skinete i sam displej da bi lakse pristupili flet kablu (tu malo opreza da ne pokidate flrt kabl i da ga ne odlepite sa ploce i displeja) i kanite po koju kap kontakt spreja na mesta koja sam pokazao srafcigerom i to bi bilo to. Sve sklopite i trebalo bi da to resi problem, bar kod mene jeste.

IMG_2686.JPG

IMG_2687.JPG

Kad vec sve to radite nebi bilo lose da i ostale elemente u tabli prebrisete i ocistite jer se vremenom tu svasta zaprlja i nalepi. Evo kako i to da resite ako vas ne mrzi.

IMG_2688.JPG

Kod mene je staklo table bilo malo zamagljeno sa unutrasnje strane i nije se primecivalo dok nisam sada rasturio. Lepo obrisao i mogu da kazem da ima razlike.

IMG_2690.JPG

IMG_2691.JPG

I evo kako izgleda posle ovog mogu reci jednostavnog zahvata.

IMG_2692.JPG

Link to post
Share on other sites

samo zamena kabla, samo neznam dali ima za taj tvoj displej,

naruci iz bugarske ili pronadji gde ih to proizvode u madjarskoj, posto tip kaze da ih nabavlja od tamo i da se tamo proizvode.

Link to post
Share on other sites
samo zamena kabla, samo neznam dali ima za taj tvoj displej,

naruci iz bugarske ili pronadji gde ih to proizvode u madjarskoj, posto tip kaze da ih nabavlja od tamo i da se tamo proizvode.

a imali kod nas da se kupi taj flet??

i ako ima dajte adresu da porucujemo

Link to post
Share on other sites