Recommended Posts

Pozdrav svima!

Imam bmw e36 compact 94.god. Pre neki dan sam imao manju nezgodu sa njim, naime zadnji desni tocak je primio udarac, posle zamene felne i balansiranja tocka auto se normalno ponasa, nema lupkanja, bacanja itd, ali mi je lik na reglazi rekao da tocak posle udarca nije vise u osi i da je najverovatnije viljuska kriva. Mene konkretno zanima sta tu jos moze da bude osim viljuske i da li postoji mogucnost da se ona ispravi, ako ne onda koliko bi me kostala zamena iste u nekoj najjeftinijoj varijanti ili da vozim ovako pa sta bude. Svaki savet dobrodosao.

Link to post
Share on other sites

Hm... Nasao sam viljusku na jednom otpadu cena 40e, ali sad mi majstor kaze da nije siguran 100 posto da je viljuska u pitanju, a drugi majstor mi preporucuje da zamenim ceo zadnji trap, ono cisto da budem siguran :prankster2: Ne menja mi se ceo zadnji trap... Neko mi rece da bi to moglo da se izvuce hidraulikom kod nekog boljeg limara :dance3: da li je to uopste moguce? Sta sada da radim?

Link to post
Share on other sites

Ne mozes to da sredis hidraulikom, sta bi uopste razvlacio...

Mislim da je bitno da kazes da li si naleteo na rupu, ili te je neko udario sa strane, ili sta vec, onda bi moglo tacnije da se oceni da li mozes da se spases menjanja mosta i druge viljuske..

Predlazem da uzmes neke referentne mere i da precizno premeris, e sad mozda bi mogao nesto da otkrijes ako uporedis kod sebe levu i desnu stranu, a jos bolje da nadjes isti auto (auto sa istim trapom), pa sa njim uporedis..

Mada bi iskusan majstor mogao to sigurno odmah da vidi, cim je taj tvoj video da ti tocak nije u osi..

A i sve ovo ti je kao kad nacentriras trap odoka :prankster2:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Problem je resen zamenom viljuske, kupljena na otpadu za 50e komplet sa poluosovinom, glavcinom, abs davacem itd. Tocak je ponovo u osi, mada mi se ipak cini da auto vise nije kao pre ali sta je tu je :-(((

Link to post
Share on other sites