dalinsko zakljucavanje-centralka


Recommended Posts

e ljudi ima neko iskustva sa centralkama e36?razumem se onako(osrednje) u elektroniku treba ovo da namestim ?

22-08-07_1504.jpg

znam da se negde prikljucuje iza kasete kad se skine al ne znam koji je od onih kutija je za centralku.na samom aparatu sam izvukao + - i za signalizaciju koje idu na sva 4 zmigavca.dali je pametno da cupam one dzekove redom sve dok ne pronadjem centralku ?ako ima neki link ili neka fotka gde se tacno nalazi rado bi mi pomoglo ili neko da mi objasni sta i kako? :P

Link to post
Share on other sites

hvala na pomoci :P ajde pogledaj sta jos imas .sutra se bacam na posao pa javljam sta sam uradio.ovde je bas dobro opisano do detalja .problem je bio samo da lociram gde su lokc/unlock zice :english_en: a sad kad sam video na objasnjenju sve je p.dim :)imas gajbu piva nekom prilikom hvala

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

x x

x 1 2 3 4 5 6 x

x <x

x 12 11 10 9 8 7 x

x x

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Pin # Function

- ----- --------

1 Domelights ****

2 Trunk sensor (negative type)

3 Central Locking System, Unlock (+12V triggers)

4 Central Locking System, Lock (+12V triggers)

5 Hazard Lights (negative trigger)

6 Siren Connection

7 +12V Constant (Battery)

8 +12V Switched Through Ignition

9 Ground

10 Passenger Door Sensor (negative type)***

11 Driver's Door Sensor (negative type)***

12 Empty on '93 318is

evo da ne zagubim negde a mozda ce i nekom nekad trebati .ovo je dijagram 12-pinskog prikljucak za fabricki alarm.tu je najbolje da se prikljuci off market alarm .ako neko ne zna evo gde se nalazi -> http://www.bimmerdiy.com/diy/e36s50alarm/C...torLocation.jpg

Obi1 resio sam sve ovo mi je trebalo al sam ga iskopao nekako ovo je inace dijagram za e36 93 god a divnim slucajem funkcionise i kod mene :D

Link to post
Share on other sites