bmw 525 tds


Recommended Posts

Za par dana bi trebalo da idem da pogledam jedan 525 tds 98',na sta bi trebalo da obratim paznju???Cuo sam da mu je bosh pumpa boljka i da je skupa popravka(elektornika u pumpi,ne znam tacno).Koji su simptomi ukoliko je pumpa pri kraju???Da li ima jos nekih boljki ovaj motor???

Link to post
Share on other sites

200 000 km je presao,samo me ta elektronika buni,koliko moze da kosta servis pumpe,nova ili polovna,dizne???Da znam sta da ocekujem u buducnosti,ako resim da uzmem auto?

Link to post
Share on other sites

to sto pise 200.000 ne mora nista da znaci,servis pumpe je oko 200eura a i polovna pumpa se krece izmedju 200-250eura,kod njih se menja ulozak dizne koji mislim da je 10-ak eura komad.Kao i svaki bmw ima problem sa glavom,kad budes gledao auto malo ga iscimaj po gasu da vidis kako se temperatura ponasa!

Link to post
Share on other sites
to sto pise 200.000 ne mora nista da znaci,servis pumpe je oko 200eura a i polovna pumpa se krece izmedju 200-250eura,kod njih se menja ulozak dizne koji mislim da je 10-ak eura komad.Kao i svaki bmw ima problem sa glavom,kad budes gledao auto malo ga iscimaj po gasu da vidis kako se temperatura ponasa!

Znam da nista ne znaci,nego neki orjentir...mada auto je od prvog vlasnika ali sve je moguce.Ok mislis da ga ubacim u 5 da vidim kako ubrzava od 70-130???da li trza??Kako da ga isprobam 1,2,3 do 4500 rpm????

Link to post
Share on other sites

retko kad on cima na pun gas,uglavnom se manifestuju trzaji na malom gasu,ubaci u 5 na 60 i ako mozes da ga probas on ide 200 bez ikakvih poteskoca!

Link to post
Share on other sites

Probas kako pali kad je hladan,malo ga iscimas sto kaze nidza pa ga probas kako pali vruc,a ostalo osetis u voznji,obrati paznju da li dimi,malo puno i slicno

Link to post
Share on other sites

sto se tice pumpe opravka te kosta oko 100e a da vidis kakvo je stanje probaj sa paljenjem kad je hladan ili vruc,a isto tako moze da se nasteluje da dobro pali ali grubo da radi i na to obrati paznju.pogledaj kako vuce i dali dimi mnogo.

Link to post
Share on other sites

Da 100 je popravka,a nova elektronika je 500,distributer nov od prilike isto toliko,tako da taj za 100 ti zameni samo semering i biksnu na osovini

Link to post
Share on other sites