Recommended Posts

na zadnjem servisu mi je promenjen ovaj deo i stavljen novi. kakva je funcija ovog filtera ?

pretrazio sam forum ali nisam uspeo da nadjem nikog ko je menjao ovaj deo do sada.

ono zbog cega me je jos vise zainteresovao je to sto ima dva modela isparivača, novi vortex tip i stari koji izgleda kao rolna toalet papira samo od pene.

Link to post
Share on other sites

Dobro je sto si to menjao,tu se zadrzavaju isparenja iz motora i stvara se talog,jedan od razloga crkavanja turbine i praktikuj da ga menjas na svaki drugi servis.Prvi fabricki model je imao nesto kao sundjer pa su ga zamenili sa plasticnim delom umesto sundjera dok je kod starog 320d ostao prvobitni sa sundjerom,modifikovani je dugotrajniji.Vecina vlasnika kola kao i majstora ni neznaju za postojanje tog dela i ulogu njegovu pa onda kad rikne turbina daj drugu.Prvi simptomi da je zacepljen su kada odvijes poklopac gde sipas ulje dok radi auto normalno a ono pocne da izbacuje dim,ulje i duva.Na nekim kolima mi se desavalo da kad odvijem poklopac on se jednostavno katapultira i ispadne. :ph34r:

Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru.

ja sam u autu i imao taj novi model isparivaca ili kako ga nazivaju na bimeru -vortex tip. majstor u servisu je na zameni izvadio taj i stavio novi koji je u obliku rolne-stari tip.

Link to post
Share on other sites