Recommended Posts

e39 523i/96g Radi dobro u leru, neshto nizi ler gas nego shto je bio prije, ali mi secka kad vozim oko 1400-1500 obrtaja najvishe to primjetim u 2 i 3 cu brsinu.

Promjenio sam benzin filter i za zrak takodje svekjice i ventilaziju ulja sa ventilom ali opet isto secka.

Trazio sam fals zrak sa start spreju ali nishta.

Ima li ko izkustva sta mu je?

Pozdrav

Ivo :ph34r:

Link to post
Share on other sites

Samo dizne imaju taj simptom i na pomenutim obrtajima se tako ponasaju ili na pranje ili na zamenu dizni :ph34r:

Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da vam kazen da dizne sam cistio ultra zvukom ali nishta bolje, auto ide inace dobro samo na 1400-1500 obrtaja pod ramnomernim gasom secka.

Link to post
Share on other sites

Sicko!

Kad ga vozim 1400-1500 obrtaja i onda naglo dam gas onda bude ubrzanje na etape do otprilike 2000 obrtaja ali ne stalno i to isto vazi ako dodam malo vishe gasa.

Link to post
Share on other sites

Pa posto si reko da je na dijagnostici bilo sve OK onda verovatno nije ovo sto sam ja sumnjao tj. protokomer... Kod mene je bio on problem a imao sam iste simptome.

Link to post
Share on other sites

Sicko!

I ja sam sumnjao da to moze biti MAF senzor cak sam ga cistio sa elektronskim spejom, izgleda da to nije poshto kad ga iskljucim ako je on onda auto trebalo bi da prestane sa tim seckanjem.

Link to post
Share on other sites

Evo uradio saqm taj fals zrak test i izgleda da tu je sve u redu vakum se drzao oko 40,45 sek, istovremeno naisho je moj komshija a radio je prije kao mekanicar i on je skoro ubjedjen da je greshka u ECU.

On kashe ako je fals zrak auto pravi shetnju u obrtajima na ler gas.

Pa sta Vi mislite?

Link to post
Share on other sites