da se sija koza


Recommended Posts

evo sitnica ali moze da posluzi i bude korisno za picajzle...dakle,uzeti kremu obicnu za ruke(nivea,solea itd...) razmazati po kozi i uzeti zensku carapu(kako one kazu najlon carape)i njima utrljati kozu.ja sam to pokusao i nevjerovatno sam se iznenadio rezultatima,prijatnim naravno :good:

Link to post
Share on other sites

evo sitnica ali moze da posluzi i bude korisno za picajzle...dakle,uzeti kremu obicnu za ruke(nivea,solea itd...) razmazati po kozi i uzeti zensku carapu(kako one kazu najlon carape)i njima utrljati kozu.ja sam to pokusao i nevjerovatno sam se iznenadio rezultatima,prijatnim naravno :good:

Hm... i koliko traje to sijanje?

Link to post
Share on other sites

ne preporucujem to sa niveom posto koza vremenom omeksa i kad se zasiti lakse se guzva ,ostaju bore i kasnije se cepa...

pogotovu ne sa vestackom kozom ako se ne maze posle duzeg vremena postaje kruta na savovima i puca .efekti i rezultati su trenutni a kasnije prelaze u katastrofu

Link to post
Share on other sites

Imate gotove kreme bas za tu namenu. Neke su tvrde kao imalin, neke skoro vodene.

Karakteristika svih krema je da omeksaju kozu i vrate joj sjaj. Koza ima pore i treba skinuti prljavstinu da bi mogla da dise. Mozda ce vam biti smesno ali zaista je tako.

Istina je ovo sto je receno da vremenom omeksa i guzva se ali samo ako insistirate da bude non-stop kao nova. Moja preporuka vam je da koristite sredstva bas za tu namenu i iskljucivo kreme za namestaj, nikako za jakne.

Link to post
Share on other sites

otprilike jednom u 3 meseca treba mazati , ako nisi bas bas aktivan vozac , onda i redje

Link to post
Share on other sites

Ja sam moja sedista u bivsem autu mazao sa Turtle Wax sredstvom za kozna sedista dva puta godisnje (pred leto i pred zimu) To sredstvo je korisceno od kad je auto izasao iz salona (mart 1989) dva puta godisnje i sedista su jos uvek kao nova (posle 230.000 Km.)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

evo sitnica ali moze da posluzi i bude korisno za picajzle...dakle,uzeti kremu obicnu za ruke(nivea,solea itd...) razmazati po kozi i uzeti zensku carapu(kako one kazu najlon carape)i njima utrljati kozu.ja sam to pokusao i nevjerovatno sam se iznenadio rezultatima,prijatnim naravno :D

Probaj sa vunjenom carapom pa ces tek da se iznenadis. Prijatno naravno.

Link to post
Share on other sites