E30:Problem sa bravicom za paljenje


Recommended Posts

Bio sam da narezem kljuc za paljenje jer ovaj samo sto se nije raspao,i lik nareze kljuc ali nece da funkcionise. Pogledao covek i kaze da se mnogo pojela bravica za paljenje i sadasnji kljuc se kao prilagodio tim deformacijama :)

Naprska on wd-40,proba opet i nece ni kontakt. Vrati mi pare i kaze da menjam bravu.

Upalim auto,odem,vec kasnije tog dana nisam mogao da upalim auto,dodje kljuc do kontakta i dalje samo mrdne ali nece da zavergla. iz 10-og puta uspem.

E,danas nece nikako.

Sta da radim?

Link to post
Share on other sites

nije brate to brava. ako orenes kljuc do kraja a nista se ne desava, mozda se po neki put upale lampice,a neki put sve mrtvo. pa se desi nakon sat vremena da pali normalno, onda je zveknuo akumulator.

Link to post
Share on other sites

moze da bude i onaj plasticni deo na bravi za paljenje, sa unutrasnje strane neznam kako se zove, u njega ulazi zub od kontakt brave i vremenom se pojede to leziste, meni se to desilo na prosloj kocki...samo sam mogao da dam kontakt ali nije hteo da zavergla

Link to post
Share on other sites

Hoce kontakt ali posle toga nista.znaci upale se lampice na kontakt normalno.

Akumulator sam kupio nov pre nedelju dana i odlicno radi.

Da li moram da kupujem novu bravu ili mogu recimo da napravim paljenje na dugme a kontakt da dam normalno kljucem?

Link to post
Share on other sites
Hoce kontakt ali posle toga nista.znaci upale se lampice na kontakt normalno.

Akumulator sam kupio nov pre nedelju dana i odlicno radi.

Da li moram da kupujem novu bravu ili mogu recimo da napravim paljenje na dugme a kontakt da dam normalno kljucem?

mozes da izvuces taster za paljenje, ja sam ga bio stavio umesto upaljaca...

Link to post
Share on other sites
Hoce kontakt ali posle toga nista.znaci upale se lampice na kontakt normalno.

Akumulator sam kupio nov pre nedelju dana i odlicno radi.

Da li moram da kupujem novu bravu ili mogu recimo da napravim paljenje na dugme a kontakt da dam normalno kljucem?

kada das kontakt ako tad mozes da okrenes kljuc kao da verglas a nista se ne desava onda to nije brava nego ovo:

stavka broj 3

http://bmwfans.info/parts/catalog/E30/2-do...gnition_switch/

kod mene ga mozes kupiti za 10e mozda ga nadjes negde i jeftinije...

ako ne mozes kljuc da okrenes onda ti je brava u kvaru...

Link to post
Share on other sites
Hoce kontakt ali posle toga nista.znaci upale se lampice na kontakt normalno.

Akumulator sam kupio nov pre nedelju dana i odlicno radi.

Da li moram da kupujem novu bravu ili mogu recimo da napravim paljenje na dugme a kontakt da dam normalno kljucem?

ja sam ubacio dugmence

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...