Recommended Posts

Lampica na kojoj je nacrtan akomulator je odjednom prestala da se gasi pri datom kontaktu. Skidao sam tablu, dioda je ispravna.. Alternator lepo puni.. U cemu moze biti problem i jel imao neko nesto slicno? Nije toliko bitno zato sto ne radi, ali eto nekada ako ne bude punio alternator, necu znati da je neispravan i sl.

Link to post
Share on other sites
Lampica na kojoj je nacrtan akomulator je odjednom prestala da se gasi pri datom kontaktu. Skidao sam tablu, dioda je ispravna.. Alternator lepo puni.. U cemu moze biti problem i jel imao neko nesto slicno? Nije toliko bitno zato sto ne radi, ali eto nekada ako ne bude punio alternator, necu znati da je neispravan i sl.

cekaj,prvo kazes prestala da se gasi,pa poslije da nije bitno sto ne radi :prankster2: dijametralno suprotne informacije :thumbsup:

Link to post
Share on other sites

aha....sad kod e39 sa diodom nisam siguran ali sam siguran da u tom slucaju stariji BMW-i NE PUNE akumulator.....

znaci kad se lampica ne upali prilikom davanja kontakta nema ni punjenja akmulutatora,sad opet kazem nisam siguran za e39....ako mjeris unimerom na akumulator i ako imas 13.7v onda je sve Ok....vjerovatno je doslo do prekida signala od alt. do table...obicno je taj signal i pobuda pa kad nema njega opet se vracam na NEPUNJENJE akumulatora......bla,bla,bla......

Link to post
Share on other sites

Unimerom pokazuje 13,8 na leru a 14.02 na 1000rpm.. Verovatno da je dioda, ali ne znam kakav je to zahvat da se odradi tj.elektricar.. verovatno je dosta komplikovano, sobzirom da ima puno skidanja..

Link to post
Share on other sites