Recommended Posts

Evo uz X5 uzeo sam ovog E36 Coupea 325i mislim da je 1994 godina, nisma ni pogledo papire heheh mogu reci da sam prezadovoljan autom i upravo je ono sto sam trazio nakon E34,E39,E53 ovo je najvece zadovoljstvo u voznji hehehe pravi bolid, okrece se, pali gume, plese guzom, urla i sve ostalo sta bimmer treba da radi heheheh

Malo sam ga utego i nabacio neke sitnice odkako sam ga uzeo prije nekih 4 sedmice ali ima tu jos da se odradi (auspuh sportski, diskove sportske, led stopke, sire gume, stabilizator naprijed, xenon itd)

Felge su 18" sa 225/40 gumama i blatobrani su mu prosireni. Dodo sam i distancere 40mm nazad i 30mm naprijed jer su tockovi bas bili propali u ove blatobrane prosirene.

Nazalost neki kreten prije mene mu je izbacio ambleme na haubi i gepeku cccc.. kad ga je lakiro u ovu neku posebnu boju.... ali ja cu to vratiti na staro :prankster2:

Katalizatori su jos prije izbaceni, pretpostavljam da je to dobro :)

sto se tice opreme sve radi kao i klima i prilicno je ocuvano, motor radi kao sat i netrosi ama bas nista ulja, mjenjac dole malo kapa l nista strasno sta nisam vidio na puno novijim autima uglavnom sve je pregledano i dosuto cega je falilo..

Meni se cini da su mu 225 gume nazad preuske, na malom dodavanju gasa u krivini na malim brzinama mislim po gradu lako se okrece i kad ga startam nekako mi prelako proklize...mislim da bi trebo nabacit 235 245 ili 255 nazad barem ali se bojim da nece moci stati jer su i onako ove 18 u obimu vec puno vece od standardnih 17" 235/40? ili? Jel ima neko ideju kako da odradim taj dio...da mijenajm felge za 17 ili mogu na ovo da stavim jos sire?

Evo par slika pa prosudite sami....

d41182_1534530733090_1529484591_31380406_8023667_nxat3.jpg

j39225_1534530293079_1529484591_31380405_2125727_nlxc0.jpg

f38633_1521574929203_1529484591_31343451_8010058_nwgm3.jpg

dscf0343upi3.jpg

dscf0335fjx3.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pravi je, ///M oprema, lepo isgleda, a po tvome je i mehanicki ocuvan. Sipaj gorivo i gas u patos...

Link to post
Share on other sites
BMW zadovoljstvo u voznji :)

eh..i jos neka maca pa da svako ima svoj upravljac :prankster2:

Nego jel zna neko sta se mehanicki na ovom motoru i prenosu moze odraditi da se dobije na ubrzanju? max brzina me ne interesuje puno..ionako nemam gdje vozit...i jel ima neko 17" felne da mijenjamo?

Link to post
Share on other sites
eh..i jos neka maca pa da svako ima svoj upravljac :prankster2:

Nego jel zna neko sta se mehanicki na ovom motoru i prenosu moze odraditi da se dobije na ubrzanju? max brzina me ne interesuje puno..ionako nemam gdje vozit...i jel ima neko 17" felne da mijenjamo?

Imam ja 17 motorsport replike, lepe i kvalitetne. ako si zainteresovan posalcu ti slike.

Link to post
Share on other sites
stavis drugi diff,imaces bolje ubrzanje,manju max brzinu i vecu potrosnju...

mozes ti meni malo opsirnije o tome napisat? cuo sam za to al neznam bas nesto puno. sta tacno i koji treba zamijenit? o kojim ciframa promjene govorimo? sta dobijam i koliko i sta gubim i koliko? hvala drug

Link to post
Share on other sites
mozes ti meni malo opsirnije o tome napisat? cuo sam za to al neznam bas nesto puno. sta tacno i koji treba zamijenit? o kojim ciframa promjene govorimo? sta dobijam i koliko i sta gubim i koliko? hvala drug

Druze ne znam stvarno koji diff se stavlja,sacekaj nekog strucnijeg da ti odgovori :prankster2:

Link to post
Share on other sites

na plocici na diffu pise koji prenosni odnos je kod tebe,e onda uzmes neki koji ima malo veci broj tj kraci prenosni odnos,

kada sam uzeo svoj bio je diff 4,2 mislim od automatika i potezao je kao lud imao je super ubrzanje,na mali dodir gasa je klizao ali nije mogao preko 160 jer je bio u blokadi,onda sam stavio 3,45 koji je fabricki dosta je lenji ali sam malo skinuo potrosnju i podigao krajnju brzinu,ali je i dosta tromiji

Link to post
Share on other sites

Diff je verovatno 3.15, ako je fabricki, mozes samo da proveris jel sper, ako jeste oko diffa nista ne diraj, ima ovde onih koji se bolje razumeju u budzenje ovog motora, malo da se prerade usis i izduv pa remapiranje mislim da bi imao pristojnu snagu.

Link to post
Share on other sites

bas cu pogledati koji je, ali mi je prijasnji vlasnik rekao da je sper. Polako ispitujem sve opcije i svi su savjeti dobro dosli pa ce mo na kraju preko zime nesto uraditi.

Ma boja ostaje mislio sam vraticu ambleme na haubu i gepek, malo je udaren u suvozaceva vrata pa svakako trebam i to lakirat al ostaje ista boja.

Link to post
Share on other sites

3,15 mu je diferencijal i malo sam gledo jedino od 320 ima veci a to je 3,45...sta mislite kolika bi promjena u poz i neg smislu bila? Jel moze neko da mi preporuci nekoga s ovog foruma ko bi mi najbolje mogao preporuciti kako da nabudzim jos malo ubrzanje, posto nece da se javi sam :D

Imam jednu dilemu...kad sam ga uzo odma sam rekao da cu mu nabaciti LED stopke ove ovde: LED stopke medjutim vidio sam neke slike da one ustvari uzivo izgledaju mnogo ruznije kao npr na ovoj slici a i na nekim forumima ih jako lose ocjenjuju...ono pravi ciganluk...jel imaju neke stopke za E36 da nisu ciganluk i kic LED ili bez LED nebitno? Ili je nabolje da ostavim ovako kako jeste???

pozzz

Link to post
Share on other sites

Ovo su najbolje stopke, mislim da leon63, miskom, i transporter znaju oko tih motora, za ostale ne znam. Mozda i suki. Ali transporter je siguran unistio je bar 7-8komada, najbolje ih poznaje. :D

Link to post
Share on other sites
Ovo su najbolje stopke, mislim da leon63, miskom, i transporter znaju oko tih motora, za ostale ne znam. Mozda i suki. Ali transporter je siguran unistio je bar 7-8komada, najbolje ih poznaje. :o

haaaaaaaaaaahahhhahahah ok onda odmah zovem svu 3 ali najvecu nadu polazem u transportera :D

Link to post
Share on other sites