BMW E34 525i 24v


Recommended Posts

Dakle,525i 24v,92 ili 93 godiste nisam siguran,karavan,manuelni menjac,motor je bez vanosa i gusani blok.

E sad, zanima odrzavanje vozila,da li ima neke mane,koliko su redovni servisi,kolika je potrosnja,trapovi itd...

da znam sta da me ocekuje ako ga budem uzeo???

Link to post
Share on other sites
Dakle,525i 24v,92 ili 93 godiste nisam siguran,karavan,manuelni menjac,motor je bez vanosa i gusani blok.

E sad, zanima odrzavanje vozila,da li ima neke mane,koliko su redovni servisi,kolika je potrosnja,trapovi itd...

da znam sta da me ocekuje ako ga budem uzeo???

Sto se tice motora mogu ti reci nemas boljeg u Bmw-u ,zanci za trista godina...xaxax

Ozbiljno to su super motori,cene odrzavanja su onako kako za koga,sve zavisi kakav dzep imas,ali pravi motor za taj model,vozio sam ide vrlo dobro,cak i na plinu,ja imam e36 i mogu ti reci cene su slicne . potrosnja grad oko 12 otvoren oko 9l

Link to post
Share on other sites
Sto se tice motora mogu ti reci nemas boljeg u Bmw-u ,zanci za trista godina...xaxax

Ozbiljno to su super motori,cene odrzavanja su onako kako za koga,sve zavisi kakav dzep imas,ali pravi motor za taj model,vozio sam ide vrlo dobro,cak i na plinu,ja imam e36 i mogu ti reci cene su slicne . potrosnja grad oko 12 otvoren oko 9l

Hvala ti na odgovoru! :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pozz drugar,auto kao auto je dobar i zadovoljavajuci,potrosnja naravno za taj motor u lokalu je negde oko 14-15L,a na otvorenom racunaj 10(+/-)L!Odrzavanje takodje nije skupo,npr redovan servis meni ne prelazi 50 eur(Orig. ulje,filteri),trap,kazu,je boljka kod njih!Par puta sam promenio jabucice i jos neke spone,ali kome to danas ne crkava na ovim nasim putevima,da ne pricam o autu teskom 1,5t!Ako budes uzimao takav obrati paznju na trapove i motor u kakvom su stanju!Za limariju ne verujem da treba da brines,jer koliko je meni poznato taj auto nema problema s tim!Samo da naidjes na dobar i ocuvan primerak i nema glava da te boli!

Link to post
Share on other sites

Pozz drugar,auto kao auto je dobar i zadovoljavajuci,potrosnja naravno za taj motor u lokalu je negde oko 14-15L,a na otvorenom racunaj 10(+/-)L!Odrzavanje takodje nije skupo,npr redovan servis meni ne prelazi 50 eur(Orig. ulje,filteri),trap,kazu,je boljka kod njih!Par puta sam promenio jabucice i jos neke spone,ali kome to danas ne crkava na ovim nasim putevima,da ne pricam o autu teskom 1,5t!Ako budes uzimao takav obrati paznju na trapove i motor u kakvom su stanju!Za limariju ne verujem da treba da brines,jer koliko je meni poznato taj auto nema problema s tim!Samo da naidjes na dobar i ocuvan primerak i nema glava da te boli!

Hvala na informaciji,sad sve od caleta zavisi,predlozio sam mu,pa videcemo!!!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Malo kasno ali šta je tu je.

Motor je bez Vanosa pošto je 92 godište.

Vanos je bio ugrađivan 93 godine. Motori u E-34 su bez problema samo je potrebno redovno servisiranje, koje ni nije tako skupo. Podvozje je više ili manje BP, treba samo više puta menjati "silent blocks" zbog dobrog stanja drumova :-D

Limarija: To je za sve E-34. Problem cone su donji spoj vrata vozača i suvozača, spoj na otvoru za rezervoar i možda unutrašnja strana levo i desno gepeka.

Avto je i dan danas pravo vozilo i IMHO jedan od najboljih auta kojeg je bmw ikad napravio.

Kod karavana mogu se pojaviti uz već napisane probleme sa limarijom još problemi sa amortizerima koji zadržavaju vrata gepeka otvorena i to je onda malo skuplje i ako baš nisi majstor onda to bolje pustiti.

A sve ostalo kod E-34 nije problem. Potrošnja se u 24V modelima vrti od 9 do 11 litara na 100. Potrošnja oko 14-15 litara sa 525 već znači, da se preteruje sa gasom. oko 10 litara troši neke srednje do ubrzane vožnje.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Kod karavana mogu se pojaviti uz već napisane probleme sa limarijom još problemi sa amortizerima koji zadržavaju vrata gepeka otvorena i to je onda malo skuplje i ako baš nisi majstor onda to bolje pustiti.

izvinjavam se za podizanje teme :pardon: ,ali ovo me zanima,

je li to u stvari ovo?

http://www.polovniautomobili.com/oglas664836/bmw_735/

sta je u tom slucaju potrebno raditi?

Link to post
Share on other sites

Ovo je sedmica E-32. Sa BMW-ovim bullet proof motorom. 211 konjića dovoljno za kruzanje i za malo brzu vožnju. Potrošja je tu od prilike od 9 do 13 litara na 10o ali u ovom slučaju ima ugrađen plin. Još danas prava limuzina, kojom se voziš bolje nego u modernoj poslovnoj limuzini.

Problem cone tu su puknuti zadnji federi (amortizeri nisu problem) i jednako kao kod E-34 rđevina na spoju vrata i ispod zadnjeg odbijača.

Inače je to auto bez problema. Kakve ima sitnice, da se urade , to najbolje pitaj vlasnika automobila. Onda tu napišeš šta je rekao i onda ti mogu pomognut dalje.

A da.....kod ovih motora je bio problem sa ručicama za dizanje ventila. Ali kod te kilometraže vlasnik je sigurno već to zamjenio

Link to post
Share on other sites

Ja sam radije za 3.0, mada mozda i ovakav dodje u izbor zbog invalid registacije, a kad dodje vreme da moram ja da registrujem onda bi stavio 2.0 ili cak 1.8 :lol:

Sta je to zadnji odbijac?

Link to post
Share on other sites