Problem sa instalacijom,ler gasom itd...


Recommended Posts

ovako...imam neku instalaciju trenutno kojoj fale pola zica i kad se prikaci dzek na start-gas auto poludi i nabije veliki gas stalno.

Bez ukljucenog dzeka auto lose radi,gas je ili jak ili slab.

Promenio sam jednu drugu instalaciju i nece da radi,ne baca struju od bombine dalje,niko ne zna zbog cega.

I tako opet vratim staru instalaciju,skinem start-gas skroz i stavim neki ventil sto se koristi za plin.

Problem sa tim je sto moram da drzim gas kad palim kola i kad upalim jos jedno vreme tako dok se ne zagreje motor i moze da radi na stalni ler gas koji mu je podesen.

I jos da napomenem da dosta tesko pali,mora da se vergla nekih 5-10 sekundi.

U pitanju je BMW E30 320i 88 godiste,radi samo na plin.

Link to post
Share on other sites
5-10 sekundi, mislim da je to mnogo.

nista se nesekiraj ga ga verglam i duze,ali medajem mu nimalo gas jer kada ga jednom naviknes na gas posle si se sjebao,a i postoji velika verovatnoca da napravi detonaciju i da ti sjebe nesto...

Link to post
Share on other sites

ja drzim malo nogu na gas jer nece da upali bez, taman kad treba da upali ako pustim kljuc on se ugasi,znaci mora noga na gas jer to mu je ujedno i sauh.

kad je hladan vergla cak i preko 10 sekundi.

Kad upali posle ide odlicno i ne gasi se,ali kad ga ugasim i hocu opet da upalim onda isto 5-10 sekundi verglanja.

Nesto mi se cini da to nije u redu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sto se tice ler gasa garantovano imas isti problem kao i ja (Blokirao ti motoric ler gasa)E sad mozez da probas da ga ocistis u razredjivacu i naprskas vd40 meni je to pomoglo neko vreme ali sad ipak moram da zamenim taj motoric.

Link to post
Share on other sites

Sto se tice ler gasa garantovano imas isti problem kao i ja (Blokirao ti motoric ler gasa)E sad mozez da probas da ga ocistis u razredjivacu i naprskas vd40 meni je to pomoglo neko vreme ali sad ipak moram da zamenim taj motoric.

a gde se on nalazi ikako izgleda / na m10 1.8i

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

ja drzim malo nogu na gas jer nece da upali bez, taman kad treba da upali ako pustim kljuc on se ugasi,znaci mora noga na gas jer to mu je ujedno i sauh.

kad je hladan vergla cak i preko 10 sekundi.

Kad upali posle ide odlicno i ne gasi se,ali kad ga ugasim i hocu opet da upalim onda isto 5-10 sekundi verglanja.

Nesto mi se cini da to nije u redu.

E sad i ja sam se nasao tu negde na ovu temu!pleasantry.gif Samo sto kod mene pali i bez gasa ali se nakon kratkog vremena rada ugasi i tako nekoliko puta. To mi se desava kada je bas hladno kao danas! Cak i sa malom vecim gasom hoce da ugasi!mad.gif A ne bi da mu nabijam jaci gas dok je hladan. U pitanju je m10 318i. Ako je neko imao slicnog problema i nasao resenje,neka podeli sa nama slobodno!preved.gif

Link to post
Share on other sites

E sad i ja sam se nasao tu negde na ovu temu!pleasantry.gif Samo sto kod mene pali i bez gasa ali se nakon kratkog vremena rada ugasi i tako nekoliko puta. To mi se desava kada je bas hladno kao danas! Cak i sa malom vecim gasom hoce da ugasi!mad.gif A ne bi da mu nabijam jaci gas dok je hladan. U pitanju je m10 318i. Ako je neko imao slicnog problema i nasao resenje,neka podeli sa nama slobodno!preved.gif

Problem je sto je prilikom paljenja na gas, antifriz hladan(kao i motor), i ne moze da zagrije isparivac(jer gas kad isparava rashladjuje okolni prostor-isparivac). To izaziva da se membrana(e) u isparivacu ukrute(jer temperatura dostize i do -40, -50 stepeni) i ne mogu adekvatno da obezbjedjuju isparivanje gasa i njegov dotok ka motoru. Pri hladnijem vremenu i antifriz je hladniji pa i isparivac dostize jos nize temperature, a pri nekim umjerenijim temperaturama to jos moze da prodje. Ako stalno palis na gas, remontuj isparivac(zamjena membrana i gumica), mada ces to cesce morati raditi, jer zbog tog rezima temperatura(- 40 pa +90) ce relativno brze stradati), provjeri da li ti je termostat ok(jer je pozeljno da se motor sto brze ugrije), vidi da li su ti crijeva za antifriz od motora ka isparivacu dovoljnog precnika(ima izvedbi i majstora koji su koristili i crijevca od fi 8-10 mm od tople vode kod leptira, pa tu ne moze da prodje dovoljna kolicina vode da ugrije isparivac). Ili ako ti je benzinski sistem jos ispravan razmotri paljenje na benzin po niskim temperaturama.

Link to post
Share on other sites

ja drzim malo nogu na gas jer nece da upali bez, taman kad treba da upali ako pustim kljuc on se ugasi,znaci mora noga na gas jer to mu je ujedno i sauh.

kad je hladan vergla cak i preko 10 sekundi.

Kad upali posle ide odlicno i ne gasi se,ali kad ga ugasim i hocu opet da upalim onda isto 5-10 sekundi verglanja.

Nesto mi se cini da to nije u redu.

5 sekundi je i nekako OK, 10 nije nikako. Na mom 320i je isparivac na desnoj strani kod tecnosti za sofersajbu i crijevo do usisa je preko 1m pa ne vergla duze od 3-4 sekunde.

Sto se tice sauga, to rade termodavac i ler ventil. A ler ventil se aktivira samo kad mu prekidac leptira da signal da je leptir u zatvorenom polozaju. Dakle trebas provjeriti da li prekidac leptira daje signal zatvorenog leptira kad pustis gas(moze da se razdesi tokom vremena). Onda provjeri ler ventil(skini ga, prstom ili srafcigerom pomjeri onaj valjcic u jednu stranu prikljuci ga na dzek i pri davanju kontakta treba da dodje u polozaj napola otvoren). I na kraju postoji mogucnost da termodavac za elektroniku motora(ima ih dva, jedan je za pokazivac temperature)ne daje dobro temperaturu(ili da je instalacija u kvaru, los kontakt, zice u prekidu itd.). Takodje posto stalno palis na plin isto vazi za isparivac, i crijeva, kao sto sam pomenuo u prethodnom odgovoru. Pri hladnom motoru u unutrasnjosti debelog crijeva usisa moze biti kondenz vlage iz vazduha, a pri toplom se tu kondenzuju uljne pare iz motora, pa je ono obicno masno, uvijek.

Link to post
Share on other sites

Problem je sto je prilikom paljenja na gas, antifriz hladan(kao i motor), i ne moze da zagrije isparivac(jer gas kad isparava rashladjuje okolni prostor-isparivac). To izaziva da se membrana(e) u isparivacu ukrute(jer temperatura dostize i do -40, -50 stepeni) i ne mogu adekvatno da obezbjedjuju isparivanje gasa i njegov dotok ka motoru. Pri hladnijem vremenu i antifriz je hladniji pa i isparivac dostize jos nize temperature, a pri nekim umjerenijim temperaturama to jos moze da prodje. Ako stalno palis na gas, remontuj isparivac(zamjena membrana i gumica), mada ces to cesce morati raditi, jer zbog tog rezima temperatura(- 40 pa +90) ce relativno brze stradati), provjeri da li ti je termostat ok(jer je pozeljno da se motor sto brze ugrije), vidi da li su ti crijeva za antifriz od motora ka isparivacu dovoljnog precnika(ima izvedbi i majstora koji su koristili i crijevca od fi 8-10 mm od tople vode kod leptira, pa tu ne moze da prodje dovoljna kolicina vode da ugrije isparivac). Ili ako ti je benzinski sistem jos ispravan razmotri paljenje na benzin po niskim temperaturama.

Hvala na uputstvu,ali nasao sam kvar.Doduse sa jednim majstorom..:) Otisao mi je saug. Skinuo sam ga i oprao faminom,osusio i montirao..Ali nisam primetio neku razliku u leru.sad je toplo pa nemam problema sa paljenjem ali videcemo za koji dan kad padnu temp. oko 0 c. I da zaboravih da kazem da samo benzin koristim,nemam plin. :/

pozz

Link to post
Share on other sites