eurodizel ?


Recommended Posts

Ako sam dobro informisan 2.5 tds trosi D2.Ukoliko se sipa eurodizel dali treba dodavato dvotaktol i u kojoj razmeri? Od nekih drugara sam cuo da se dodaje 500 grama na rezervoar, a opet na zapadu odavno voze na euro dizel i neverujem da odaju dvotaktol? ili gresim? Ako neko ima informaciju molim da mi razresi dilemu :D

Link to post
Share on other sites

dok sam imao tds, sa vremenom na vreme kad sipam puni rezervoar sam dodavao litar ulja,

majstor me to savetovao zbog toga sto euro je prociscen dizel, sipas litar ulja zbog boljeg rada i podmazivanja bos pumpe i dizni, nemam pojma koliko je to pridonelo boljem radu i zacuvavanju, ali nisam imao nikakav problem do 320kkm kad sam ga prodao.

Link to post
Share on other sites

D2 je najgori sljam od goriva koji postoji,tds guta sve i d2 i euro i loz ulje.Na d2 auto sporije ide dimi,knedle su obavezne,neravnomeran rad,pricam ti iz prakse jer imam tds-a.ja sam sa euro dizelom presao 40.000km i nikakvih problema nisam imao.Neko ce ti reci kad je tds-napravljen nije bilo euro dizela,drugi ce reci pa u inostranstvu nema d2 i tako u krug.Kao i sve drugo ,tehnologija derivata napreduju.To sto se prica euro je posno gorivo nema pumpa dobro podmazivanje pa crkava.......crkava sigurno jer nekad i ta pumpa treba da se remontuje a ne da se arci dok ne crkne pa da se prica ne valja euro dizel sipati u tds-a!!!

Link to post
Share on other sites

Ovde se radi o 725tds auto sasvimlepo radi na D2 iznenadjujuce dobro ide i nema ni govora o knedlama.Ima malo vise dima na punom gasu potrosnja je vise nego prihvatljiva, ali sad nisam bio u prilici da sipam D2 pa sam sipao eurodizel.Inace auto je presao 984000 kmJurim milionce pa idem pravo u Minhen

Link to post
Share on other sites