Recommended Posts

Imam jedan problem, hocu vise da izludim..

Kad idem preko nekog neravnog i dzombastog terena, napred nesto lupka, znaci to je zvuk kao da su mi tockovi odsrafljeni..

Sve sam zivo pregledao, izmenjao sumnjive kugle, krajeve spona, zamenjeni sileni na viljuskama, zamenjen i onaj amortizer na letvi..

Ali nesto lupka, pomalo to osecam i na volanu, ne znam vise sta moze biti

Obicna je letva, nije servo

Link to post
Share on other sites
Imam jedan problem, hocu vise da izludim..

Kad idem preko nekog neravnog i dzombastog terena, napred nesto lupka, znaci to je zvuk kao da su mi tockovi odsrafljeni..

Sve sam zivo pregledao, izmenjao sumnjive kugle, krajeve spona, zamenjeni sileni na viljuskama, zamenjen i onaj amortizer na letvi..

Ali nesto lupka, pomalo to osecam i na volanu, ne znam vise sta moze biti

Obicna je letva, nije servo

Stabilizatori...?

Solje...?

Link to post
Share on other sites

ima jos jedna stvar, koja se meni desila, ali 1%sansa da je to

neki kreten od majstora mi nije usrafio centralnu sponu kako treba pa je lupala, i pojela gume sa unutrasnje strane...........kako auto nije vuko levo desno nije mi jasno.................

Link to post
Share on other sites

Na ljulj-ljulj onako, nisu losi a nisu ni najbolji, mada i ja pomalo sumnjam na njih, jer ne znam sta bi vise bilo..

a opet prosli put kad su mi amortizeri zavrsili karijeru nije bio takav zvuk..

ovo je bukvalno zvuk kao da su tockovi odsrafljeni, tako nesto

rekoh mozda neko zna sta bi jos moglo da bude..

jel moze letva da pravi problem?

Mada mozda je bolje da ne lupamo glavu dok ne zamenim amortizere :)

Link to post
Share on other sites
Proveri tzv.vreteno koje spaja glavu upravljaca i sipku od volana.

To je ili centralna spona, ajd reci samo kada ides po tom dzombastom putu a malo motas volan, odnosno utegnes ga, ima li tada tog lupanja...? Ima li lufta u volanu?

Link to post
Share on other sites

Nema lufta u volanu, pregledacu i deo od volana do letve, ali sumnjam da je do toga, jer kao da se cuje napred kod tockova..

Resicu uskoro i amortizere, pa ako i tad ne prestane, onda dalje.. ajde pokazite mi na bmwfans sta je to centralna spona i vreteno :)

http://bmwfans.info/parts/catalog/E30/4-do...ecember/browse/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Problem je resen danas, sticajem okolnosti :prankster2:

Pukla mi manzetna na letvi, i kad smo rastavili malo letvu da zamenimo manzetnu videli smo da je suva

Ono malo masti sto je bilo se stvrdnulo, i sad kad je sve lepo napunjeno svezom mascu nema vise lupkanja ;)

Link to post
Share on other sites