Recommended Posts

Zna li neko da li postoji fabricki ili 'univerzalni' podsetnik za upaljena svetla za kocku?? totalno sam neupucen jer na mojoj nema i non stop ostavljam upaljena svetla..

Link to post
Share on other sites

postoji fora da se veze ono zvono na donjem panelu sa leve strane. veze se preko prekidaca za unutrasnje svetlo na vratima i povuce se jedna zica sa brave, pa kad je kljuc izvadjen i vrata otvorena, zvoni.

Link to post
Share on other sites

Na E36 ima upozorenje (zvucno), kada ugasis automobil da ti je ostalo upaljeno svetlo, a sada za kockicu ne mogu da se setim, ali nije to nikakva filozofija ugraditi, a ni finansijska investicija.

Link to post
Share on other sites
postoji fora da se veze ono zvono na donjem panelu sa leve strane. veze se preko prekidaca za unutrasnje svetlo na vratima i povuce se jedna zica sa brave, pa kad je kljuc izvadjen i vrata otvorena, zvoni.

A mora da se spoji i na prekidach za fenjere, ne??

@leon63 - mozda da uzmem od e36 ceo taj sistem i strpam u kocku..

Link to post
Share on other sites

Uzmi neki biper posebno, vezi njegov "+" na zicu "+" od svetala a "-" vezi na prekidac za unutrasnje svetlo na vratima, i to ti je to

Biper ce imati "+" kad su upaljena svetla, "-" ce dobiti kad otvoris vrata i ima da pisti, ako nisu upaljena nece imati "+" i nece da pisti ;)

Link to post
Share on other sites

ne mogu da nadjem, nema sanse. ali imam gong viska pa sam probao kombinacije. kad skines gong, videces da ima na sebi oznake + - t1 t2

sa prekidaca svetala razvuces + na + i - na - a sa vrata prekidaca zica ide na t1 ili t2. dve vrste zvona. znaci kad su ti svetla upaljena i vrata otvorena, pistace. mozes spojiti i na t1 i t2 istovremeno, bice glasnije.

Link to post
Share on other sites