felne za kocku


Recommended Posts

Barracuda 16'' 4 srafa univerzalne, Godina proizvodnje: 2004

sa gumama Continental 195/50/16 univerzalne za 4 srafa razmak rupa 4 puta 100 i 4 puta 110. 7jota et35.

moja kocka je 318 87; nije spustana, zanima me dali ove felne sa ovim gumama mogu da stanu kako valja ( bez guljenja itd...)

svidele mi se i kupio bi ih ali nisam siguran da ne pazarim nesto sto nemoze na kocku???!!! pomagajte brzo da ne odu u druge ruke!!!!

:e30: :unsure: :unsure:

Link to post
Share on other sites

Fabricke alu felne 14 od kockice su ET35 sa gumama 175/70 R14

Ukupan precnik tog tocka je 600.45 mm

Taj tvoj je ET38, sa tim gumama bi imao ukupan precnik 611.37 mm, tako da ce to da prolazi komotno kad motas ;)

E sad ako bude htelo da ocese cizmu napred jer je fabricka 6J a ova tvoja 7 J onda ces morati neki distancer da ubacis

ps - http://www.1010tires.com/TireSizeCalculator.asp

Link to post
Share on other sites

Nije problem estetika..., problem su "performanse"....

7J na Et35.....

Fali mesa u butovima! :)

Link to post
Share on other sites

Nije problem estetika..., problem su "performanse"....

7J na Et35.....

Fali mesa u butovima! :)

brate aj prevedi to na srpski :pleasantry: ja sam duduk za te stvari, felne mi se svidjaju do jaja al ako ce mi praviti probleme bolje da ih ne uzimam....

sta ti to znaci 7j na et 35? :huh: ajde pomagajte da se ne zajebem dogovor je da se vidim sa likom za koji dan kada sredim kocku... daje mi te felne + 8 guma za njih :preved: za 200 jura...

nije meni cilj da izgleda lepo a da izginem nedje zbog njih???!!! <_<

Link to post
Share on other sites

kao sto tokyo kaze fali ti izbacenija felna tj felna sa manjim et-om,ali uz odgovarajuce distancere se i to moze resiti :)

aha znaci nije nista strasno :dance3: jbt prepade me decko.... :prankster2:

ajde dajte mi neki broj gde da nabavim distancere!!!

Link to post
Share on other sites

j ti je sirina felne et je izbacenost felne u odnosu na povrsinu nalezanja na glavcinu,et 35 znaci da je felna vise podvucena pod auto,znaci udaljenija od ruba,dok su za kocku felne et oko 20 znaci kockine velne su izbacenije ka rubu,gledajuci od pozadi vise prosiruju auto....ako je dovoljno srpski :)

mada ako ovih 7j nece strugati od amortizer,onda vozaj,ne moras odmah ugraditi distancere,treba ti 4 distancera i 16 brezona,brezoni su od 200-400 din komad a,a 4 distancera su bar 60ak eur ili ako imas nekog dobrog strugara koji ce ih uraditi jeftinije.pozz

Link to post
Share on other sites

j ti je sirina felne et je izbacenost felne u odnosu na povrsinu nalezanja na glavcinu,et 35 znaci da je felna vise podvucena pod auto,znaci udaljenija od ruba,dok su za kocku felne et oko 20 znaci kockine velne su izbacenije ka rubu,gledajuci od pozadi vise prosiruju auto....ako je dovoljno srpski :)

mada ako ovih 7j nece strugati od amortizer,onda vozaj,ne moras odmah ugraditi distancere,treba ti 4 distancera i 16 brezona,brezoni su od 200-400 din komad a,a 4 distancera su bar 60ak eur ili ako imas nekog dobrog strugara koji ce ih uraditi jeftinije.pozz

fala fala polako kontam stvari :rolleyes: novci nisu problem! kada ih donesem pusticu slike i probacu ih pa onda da vas gnjavim za distance i brezone ( eto neznam ni sta je brezon lol )

hvala svima pozz :D

ps. i hteo bih da felne budu malo izbacene ili bar na rubovima to mi na kocki deluje extra :preved:

Link to post
Share on other sites

Ja sam apsolvirao to, mogu ti odmah reci koliko ce ti distanca trebati da bi to izgledalo kako treba!

Prednji distanc 15-20mm sa 70mm brezonom

Zadnji distanc 20-25mm sa 80mm brezonom

Evo ti kod mene bivse felne 16 7,5J ET35 ,zbog 7,5J su za neki 5-6mm sire od tvojih po svakoj strani, napred 15mm distanca sa 205/45 gumama a nazad 20mm distanca sa 225/40 gumama... ( nije kacio ) ali mi je bez prednjih distancera udaralo napred u kljesta, tako da sve i da necu napred sam morao da stavim bar 5mm da bi odmakao felnu od kljesta, ali to je vise do felne, mozda tvoje nece udarati u kljesta???

http://www.postimage.org/image.php?v=PqrcvmA

Link to post
Share on other sites

brate hvala ti za info! videcu sutra kako sve to izgleda distancere cu svakako stavljati posto zelim da budu izbacene btw bemba ti super izgleda jel to spustano nesto? :pleasantry: mislio sam moga napred 3 cm da bude opasniji ali vise nisam siguran...

Link to post
Share on other sites

Spusten je, mada sam ga kasnije oborio za jos 2cm napred...

Elem.., ima decko na Bubanj Potoku, radi i brezone i distancere!

Brezone sam kupovao, odlicnog su kvaliteta, distancere ima gotove a radi i po porudzbini..., cene su mu skroz korektne u poredjenju sa konkurencijom i super kvalitetom...

Ne mogu da nadjem br..., ali mogu ti objasniti kako da ga nadjes!

Aaaa imam ja viska 8 brezona i mogu da ti ih prodam za recimo 1000din, novi su 1500-600! ( ja sam uzeo prvo 16kom od 70mm pa sam zbog debljih distancera nazad dokupio 8kom od 90mm i sad imam viska 8kom.. )

Link to post
Share on other sites

daj da vidimo kako stoje felne?

uvatilo me ovo sranje od gripa, nisam ih namestao evo jedna slicica da vidite stanje.. valjda ce mi sutra biti bolje pa ih kacim... bar za slikanje...btw slika nije nesto slikano telefonom....

photo428.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

usput jel zna neko gde da nabavim onaj lepak sto krpi gumu iznutra ( ona boca sto se nakaci na ventil pa naduva i zalepi gumu?) rece mi vulkanizer da ove sto se prodaju po prodavnicama nevaljaju tj. ne drze dugo vec ako uspem da nabavim original!!!???

jedna mi je busna pa bi da je sredim al nemoze da krpi vulkanizer jer je blizu ruba... rece da bi ovo moglo da pomogne!!

danko mi nudi 2 gume (zimske) za 200 jura continentalke i cena je ok mishelin nove kostaju 17 :rolleyes: a ove isto nove...pa cu mozda da se isprsim za to...

Link to post
Share on other sites

U platicevu i jarku ces da uzmes za 150e kao nove u toj dimenziji, ali 4 komada

nisu ni te kod danka sigurno nove, a svi pouzdano znamo da su mu cene duplo vise nego sto bi trebalo

A evo ti ovo za krpljenje ;)

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=13026&st=0&p=127261&fromsearch=1entry127261

Link to post
Share on other sites

brate vido sam ih imaju jos farbu gornju na njima :prankster2: e sada mozda i nisu nove ... a rece mi i burazer za jarak a za platicevo nisam znao ako je to cena za 4 gume otici cu ovih dana, naravno pozvacu likove da se raspitam naime guma je continental 195 50 16 malo je retka pa mi rekose i daje cena zbog toga tolika danas sam isao u tosin bunar da vidim dali lik ima mozda a on meni! "ja takve gume nikada nisam vido" i slozio facu :blink: he he he

hvala za link ;)

Link to post
Share on other sites