ledi isparivac


Recommended Posts

Evo ovako:

u pitanju je E34,525,12v...

Jutros upalim auto i ostavim ga da radi na leru kad posle par minuta pocne da trokira i ugasi se. Ja opet da upalim,nece. Gledam sta je kad vidim isparivac skroz zaledio. Odma odvrnem cep da vidim ima li vode u sistemu i ima koliko treba. Vodena pumpa suva,nigde ne gubi vodu. Sipam ja vrucu vodu na isparivac i on opet upali. Creva su vruca,grejanje proradilo ali meni opet zaledi plin. Sipam ja opet vrucu vodu,opet on upali i sad pratim situaciju. Sve crave koja vode vodu do isparivaca su vruca ali sam isparivac je leden. Ima li neko neki savet? Servis plina sam radio pre 2000km i tada je promenjen filter i servisiran isparivac. Membarana je bila dobra i nije menjana,samo je ulje ispusteno.

Link to post
Share on other sites

Meni je slabije bilo grejanje, ozracio sam sistem i opet isti problem, onda sam auto stavio na uzbrdicu da hladnjak bude najvisi deo motora i ozracio, problem resen! Ako imas vazduha u isparivacu probaj ovako da ga ozracis

Link to post
Share on other sites

Manite se tih saveta tipa curi ti plin i slicno,

isparivaci pocinju da lede u ovo doba godine kad u sistemu nema dovoljno tecnosti ili nema antifriza nego je cista voda ili je razlog nedovoljno ozracen sistem, cetvrto ne postoji a kod tebe je najverovatnije sto imas cistu vodu u sistemu, proveri jel voda ili antifriz pa javi.

Link to post
Share on other sites

u autu je cista voda,tek planiram da sipam antifriz....

isparivac nije najvisa tacka.

Jutros sam ga upalio i vozio sasvim normalno ali... dok je hladan trokira i nece da primi gas,tak kada udje u radnu temperaturu radi normalno. Isparivac nije ledio i bio je vruc.

Da li je moguce da se to desilo jer je losa smesa plina?

Link to post
Share on other sites

pa moze biti da je losa smesa,mozda je poceo da ubacuje vise plina kada si ga upalio,jer membrane ili gumice nisu ok,a nije bio dovoljno vruca voda i zato je zaledio pre nego sto se zagrejao,

inace ,ne verujem da je zbog vode, ja nemam problema,bar nisam imao ovih godina do sada

Link to post
Share on other sites

Sve je to nagadjanje, najpametnije je da skines isparivac i lepo ga rasturis i pregledas..

A to membrane su bile dobre okaci macku o rep, pa ne treba da cekas da puknu pa da ih menjas,

one izgube elasticnost i stvrdnu se, zbog toga treba redovno da se menjaju

Link to post
Share on other sites