E36 modul za centralnu bravu


Recommended Posts

Imam već duže vreme problem sa centralnom bravom i svetlom u kabini.Ranije me je mučila samo centralna jer nije htela da otkjuča i zakjuča vrata sem gepeka i poklopca za rezervoar.Međutim kad sam petljao po kutiji za osigurače ona je počela normalno da radi.Ali jedno jutro iznenađenje...CB i svetlo u kabini ništa.Petljao po osiguračima ali ne pomaže.Skinuo sam modul i kad sam ga vratio proradilo je na kratko sada imam samo svetlo u kabini koje se pali kada ono hoće i brava odreaguje poneki put.Alarm je scorpio.Da li je modul u pitanju?

Link to post
Share on other sites

e 36 ima ispod tepiha na podu neke češljeve konektore za cb i razne gluposti u kabini i kad udje voda ispod tepiha sve to pobrljavi , skini tepih osusi vodu i ocisti konektore i mislim da ces resiti problem

Link to post
Share on other sites

e 36 ima ispod tepiha na podu neke češljeve konektore za cb i razne gluposti u kabini i kad udje voda ispod tepiha sve to pobrljavi , skini tepih osusi vodu i ocisti konektore i mislim da ces resiti problem

Probaću i to a i uzeću negde taj modul čisto da se uverim da nije do njega.Motore sam probao oni normalno rade bez njega.

Link to post
Share on other sites

e 36 ima ispod tepiha na podu neke češljeve konektore za cb i razne gluposti u kabini i kad udje voda ispod tepiha sve to pobrljavi , skini tepih osusi vodu i ocisti konektore i mislim da ces resiti problem

Ispod tepiha se nalazi samo instalacija, nema konektora.

Nemoj se jebavati sa skidanjem tepiha, nije lako uopste to skinuti i vratiti kako treba, pola auta treba da razjebes.

Najlakse ti je da zabodes drugi modul i probas da li je do njega, ako ne idi do nekog elektricara nek ti to resi, ako treba nesto od delova javi!

Link to post
Share on other sites

Ispod tepiha se nalazi samo instalacija, nema konektora.

Nemoj se jebavati sa skidanjem tepiha, nije lako uopste to skinuti i vratiti kako treba, pola auta treba da razjebes.

Najlakse ti je da zabodes drugi modul i probas da li je do njega, ako ne idi do nekog elektricara nek ti to resi, ako treba nesto od delova javi!

Probao sam danas osam modula sa istim serijskim brojem nema razlike ništa ne reaguje :D .Mora da je negde loš kontakt

TREBA MI HITNO DOBAR AUTOELEKTRIČAR U BEOGRADU ZA BMW-a.

Link to post
Share on other sites

Probao sam danas osam modula sa istim serijskim brojem nema razlike ništa ne reaguje :D .Mora da je negde loš kontakt

TREBA MI HITNO DOBAR AUTOELEKTRIČAR U BEOGRADU ZA BMW-a.

skini tepih i ocisti konektore, veruj čika erosu

Link to post
Share on other sites

Pa reko ti covek, ispod tepiha.

Rasturi pola auta, izgubi ceo dan, digni tepih i kad ne nadjes nista osim instalacije, vrati sve nazad, izgubi dva dana i idi kod elektricara.

Jos jednom ti kazem da nema konektora ispod tepiha, najbliza konekcija vratima je na stubu, nju mozes skinuti odvijajuci dva srafa ( sedmice ), povuces instalaciju ka sebi, izvuces konektor iz stuba, razdvojis ga i ako kontakti nisu ok naprskaj ih kontakt sprejom ( vozaceva i suvozaceva vrata )

Ako nista nedobijes ovom akcijom idi kod majstora, a i ta zajebancija ti je samo gubljenje vremena.

Mnogo je lakse elektricaru da proveri instalaciju nego tebi, on ce to proveravati unimerom a ti rasturanjem auta. Proveri sve vodove, zicu po zicu i dodje do tacnog prekida ( ako ga ima, bio on los kontakt ili fizicki ostecena zica ).

Mozda ti je negde i sam modul izgubio napajanje, mozda, mozda, mozda...

Link to post
Share on other sites

Rešio sam i taj problem.Nakon menjanja osam modula odvezao sam auto kod električara i on mi je rekao da je čovek koji je ugrađivao alarm sekao instalacije da bi to uradio onako kako njenu odgovara :blink: .Ugradio je dva pomoćna releja.CB i svetlo u kabini rade extra :) .

Link to post
Share on other sites