Recommended Posts

poz dobri ljudi,imam jedan problem,nerade mi obrtaji na automobilu,rec je o e28 524 td,malo sam gledao pod haubu i nez dali gresim ali kao da je raskaceno nesto,jer uporedjujuci sa prijateljevim 324td e30 cini mi se da kod mene nije sve ok, ali ipak da upitam vas strucnjake....kod njega ima jedan sivi kabel sa konektorom i osiguracem koji je zakacen na crni kabel koji se kaci na menjac,a kod mene ima taj sivi kabel sa konektorom i tim metalnim odsiguracem ali nema nidge tog crnog kabela na koji se kaci i nevidim gde dodje na menjac?dali sam u pravu ili gresim?hvala unapred,nadam se da mozete pomoci :unsure:

Link to post
Share on other sites

Ovako, senzor se nalazi izmedju motora i menjaca (na mesru gde se spajaju) na vozacevoj strani. Moze da se vidi i nije mu tesko prici. Iz senzora izlazi crni kablic sa dzekom koji ima tri kontakta i kaci se na sivi kablic koji vidis. E sad, moze da se desi da je senzor ispao iz lezista nekim slucajem i otkacio se pa zato nema nicega da se ukaci. Al proveri, mozda je senzor tu, a pukao kablic i otkacio se pa da nekako nastavis-pogledaj pa javi shta si uradio. Za slucaj da ga nema, pozajmi od drugara, povezi, pa vidi sta ce da bude, i ako sve radi kupis isti takav i no prblem:)

Nego pitaj drugara, cisto za moju informisanost, jel mu bosch pumpa elektronska ili daje gas na sajlu, i vidite koja vam je elektronika motornih racunara? Ako ne pise oznaka tipa: DDE1, onda zapisite samo oznaku sa nalepnice.

Link to post
Share on other sites

Ovako, senzor se nalazi izmedju motora i menjaca (na mesru gde se spajaju) na vozacevoj strani. Moze da se vidi i nije mu tesko prici. Iz senzora izlazi crni kablic sa dzekom koji ima tri kontakta i kaci se na sivi kablic koji vidis. E sad, moze da se desi da je senzor ispao iz lezista nekim slucajem i otkacio se pa zato nema nicega da se ukaci. Al proveri, mozda je senzor tu, a pukao kablic i otkacio se pa da nekako nastavis-pogledaj pa javi shta si uradio. Za slucaj da ga nema, pozajmi od drugara, povezi, pa vidi sta ce da bude, i ako sve radi kupis isti takav i no prblem:)

Nego pitaj drugara, cisto za moju informisanost, jel mu bosch pumpa elektronska ili daje gas na sajlu, i vidite koja vam je elektronika motornih racunara? Ako ne pise oznaka tipa: DDE1, onda zapisite samo oznaku sa nalepnice.

hvala prijatelju na savetu i instrukcijama,kod mene nema tog crnog kabela nigde a senzor nevidim dali ima,mozda je bolje iz kanala ili na dizalici pogledati a to nemogu pre vikenda,a sto se tice drugarevog auta ima klasicnu pumpu kao i ja na mom,nije elektronska

Link to post
Share on other sites