Recommended Posts

E ovako stoje stvari..Slusao sam od nekih majstora da se najlakse proveri kakva ti je kompresija na motoru ako odvrne "pklopac" za dosipanje ulja,ostavite ga labavo d astoji i pritom dodate gas a ako je dobra kompresija ona ga zalepi....e kod mene je nastao problem ili nije :unsure: Cim sam odvrnuo taj poklopac na mom kopaktu,motor se automatski ugasio,je li to tako mora ia ko mora zasto ??????

Link to post
Share on other sites

Mnogi misle da cep za dolivanje ulja uopste ne sluzi u tu svrhu,po tim majstorima je uzaludno bacati novac na opremu za merenje kompresije,kad je dovoljno samo odvrnuti cep za ulje.... :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:e ti glupi nemci zaboravili su u TIS-u da upisu da je za proveru kompresije dovoljno odvrnuti cep :pleasantry: pitaj te majtore imaju li i neki blutut-daljinski model provere ulja i antifriza u motoru sa 10-tak metara udaljenosti od auta

Link to post
Share on other sites

Ma razumem ja sta ti meni pricas :D < Ali meni nervira zasto se meni auto ugasi kad odvrnrm taj cep????????????Jeli mora to da se desi i zaso????? :blink: :blink: :blink:

Link to post
Share on other sites

Ako skines cep, motoru se poremeti vakuum, odredjeni (pot)pritisak postoji u tom prostoru, mora da promeni zvuk a moze i da se ugasi pogotovo sada kada tuda uvuce ovaj hladniji vazduh

Ako motor ne promeni zvuk znaci da vec negde slobodno "dise", sto naravno ne valja :prankster2:

I naravno ne valja ako dimi odatle

Link to post
Share on other sites

Ako skines cep, motoru se poremeti vakuum, odredjeni (pot)pritisak postoji u tom prostoru, mora da promeni zvuk a moze i da se ugasi pogotovo sada kada tuda uvuce ovaj hladniji vazduh

Ako motor ne promeni zvuk znaci da vec negde slobodno "dise", sto naravno ne valja :prankster2:

I naravno ne valja ako dimi odatle

Hvala Casper :D Ne dimi nista odatle ali se odmah gasi,bilo mi je glupo do sada da pitam zasto se to desava ali mi je sada malo jasnije ;) ;) ;)

Link to post
Share on other sites