Recommended Posts

Momci treba mi pomoc od vas. Kazaljka temperature mi ponekad skace i ide skoro u crveno i to posle 500-600 m od polaska.Kada lupim rukom (mada teska srca) po kontrolnoj tabli vrati se u normalu. Jedan majstor kaze da je u pitanju davac temperature, a kad sam skoro bio u Novom Sadu kod nekog majstora on rece da je do kontakta na kontolnoj tabli. Hajde da cujem vase misljenje?

PS. Pozdrav svima koji su mi pozeljeli dobrodoslicu a i svim ostalim.

Link to post
Share on other sites

imao sam isti problem na e30 i bio je bas u losem kontaktu na kontolnoj tabli tj.tako mi je elektricar rekao koji je to radio

nesto radi vlage ili tome slicno pojavilo se nakon unutarnjeg pranja vozila :D

Link to post
Share on other sites

I kod mene se to desavalo. u pitanju je los kontakt.

Probaj da otvoris i malo ocistis kontakt na stampanoj ploci oko rupe kroz koju prolazi navoj ili za pocetak sa pritezanjem matice sa zadnje strane cajgera,ako je labava.

Link to post
Share on other sites

Meni se to desavalo ali sa kazaljkom za rezervoar, pritefao sam maticu i sce je proradilo. Drugar sto radi u bmw servisu mi kaze da im je to jedna od onih malih mana. Evo do sada sve radi kako treba.

Tek sada sam video, vozis e34, taj problem sam ja imao na kocki ali pogledaj nikad se nezna. Najbolje da kazu oni koji su vozili ili jos uvek voze e34.

Link to post
Share on other sites

Momci treba mi pomoc od vas. Kazaljka temperature mi ponekad skace i ide skoro u crveno i to posle 500-600 m od polaska.Kada lupim rukom (mada teska srca) po kontrolnoj tabli vrati se u normalu. Jedan majstor kaze da je u pitanju davac temperature, a kad sam skoro bio u Novom Sadu kod nekog majstora on rece da je do kontakta na kontolnoj tabli. Hajde da cujem vase misljenje?

PS. Pozdrav svima koji su mi pozeljeli dobrodoslicu a i svim ostalim.

Imao sam isti problem i rešio sam ga tako što sam zamenio kontrolnu tablu.

20-ak minuta posla.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

I mene je to mucilo na kocki do skora,i rezervoar i temperatura. Isto su mi rekli da je davac,al sam stavio drugi i nije. Na tim pokazivacima ima neki kalem i neka tanka nit koja je povezana sa necime... Kad se ta nit nekako pojebe imas problem. Ja sam kupio polovnu tablu,izvadio pokazivace i prebacio u moju i sljaka ekstra. Kad skidas i vracas te pokazivace budi JAKO PAZLJIV, vrlo su osetljivi na udarce i tako to,a i hoce osovina od igle da se slomi ako ne pazis.A nekad pomogne i da zategnes maticu samo. A moze jos i da bude (ako je vec skidano) neka kao tanka membranica,izgleda kao da je od vrlo vrlo tankog kartona koja se nalazi izmedju stampane ploce i pokazivaca,mora lepo da legne. Ako sjebes tu membranicu,moze zicicom tankom da se premosti (tako sam ja posto sam pokidao tu membranicu)... Najblaza varijanta je da su ti se razlemili kontakti na ploci,uzmes lemilicu i sredis. Radi kao novo!

Nadam se da nisam smorio i da sam pomogao kol'ko tol'ko...

Link to post
Share on other sites