Grejac zadnjeg stakla E36


Recommended Posts

Pre par meseci mi se neki idiot zakucao u zadnje levo krilo i izmdju ostalog slomio zadnje staklo. U glass servisu sam ugradio polovno, isprobali smo sve kontakte i za grejace i za antenu i sve je bilo Ok. Medjutim grejanje zadnjeg stakla mi od tada ne radi... Provalio sam da ne dobija struju i krenuo da trazim kvar, skinuo sam tapacire oko zadnjeg stakla i proverio kontakte, masu i neku malu kutijicu sa LC filterom i sve je ok. Napajanje uopste ne dolazi u tu kutijicu, odnosno u filter. Proverio sam i sve releje pored osiguraca kao i sve osigurace i sve je ok. Proverio sam i sam prekidac i on lepo radi, kada ga ukljucim pali mi se lampica...

Ima li neko ideju gde bi mogao da bude kvar posto nemam pojma gde vise da trazim?!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Izvinite nisam naveo koji je model u pitanju.

Znači, da li neko zna gde se nalazi relej za grejač zanjeg stakla kod 318 i, e36?

Proveravao sam u kutiji ispod haube i nisam uspeo da nadjem, da li je možda ispod volana ili ispod maske koja je ispred suvozača?

Hvala vam puno.

Link to post
Share on other sites

Popuni profil do kraj fali ti prezime. Ucitaj ovde zadnjih sedam cifara i brojeva od sasije, pa ces naci sigurno. http://bmwfans.info/parts/catalog/

Unos vrsis u Enter last 7 characters of your BMW VIN

Treba da upises 2 slova i 5 brojeva.

Link to post
Share on other sites

Deki ja sam isto trazio relej i nisam uspeo da ga nadjem. Nisi naveo koji problem sa grejacem imas?

Meni je grejac proradio sam od sebe posle nekog vremena ali dosta slabije greje nego onaj na prethodnom staklu....ne znam jel to zavisi od samog grejaca ili je nesto drugo u pitanju...

Link to post
Share on other sites

Leone hvala na pomoći, ali na pomenutim emama nema eme grejača zadnjeg stakla, tako da nisam nita uradio.

U pogledu problema ističem da struja ne dolazi uopte do kutije koja se nalazi na stubiću kod zadnje oferke, te da mi je autoelektričar proveravao instalaciju i utvrdio da je dobra, te rekao da je 100% otiao relej, ali nema vremena da ga trai, pa ja sada pokuavam sam da ga pronađem.

Moram da istaknem da nisam menjao šoferku, i da nije grejač u prekidu, već da je jednostavno prestao da radi, takođe osigurači su u redu.

Link to post
Share on other sites

meni ne radi par niti na zadnjem grejacu.dali neko zna kako bi se to moglo popraviti? neko rece da s e koristi tecno srebro ili tako nesto?dali ima neko sretstvo kojim mogu da nastavim prekid?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...