Raskodiran kljuc


Recommended Posts

Ja sam svoj problem vec izlozio u jednoj od starijih tema ali nema odgovora pa sam odlucio da pokusam ponovo. Imam problem sa rezervnim kljucem koji je originalan naravno. Ne funkcionise nista preko daljinskog... neko kaze da se raskodirao.Ja sam u pocetku mislio baterija crkla ili prazna ali nije nosio je kod jednog majstora kaze baterija je OK. Ovde sam procitao kako kljuc nemora u servis kako bi se ponovo kodirao medjutim ja sam probao tu varijantu i nista. Inace u unutrasnosti kljuca (tkz kutiji) sam pronasao papiric sa nekakvim bar kodom.

Link to post
Share on other sites

I ja bih voleo da znam odgovor. Srecom imam dva kod kljuca koja oba rade. Procitao sam na nekom forumu da se raskodiranje desava, ako se kljuc ne koristi 6 i vise meseci, navodno kljuc treba koristiti barem jednom mesecno da se ne bi raskodirao. Ima fora kako se kodiraju daljinci na alarmima, mozda vazi i za kod kljuc, hajde provericu pa ti javljam.

Link to post
Share on other sites

I ja bih voleo da znam odgovor. Srecom imam dva kod kljuca koja oba rade. Procitao sam na nekom forumu da se raskodiranje desava, ako se kljuc ne koristi 6 i vise meseci, navodno kljuc treba koristiti barem jednom mesecno da se ne bi raskodirao. Ima fora kako se kodiraju daljinci na alarmima, mozda vazi i za kod kljuc, hajde provericu pa ti javljam.

Uhhh ako bi nasaoo... bilo bi to fenomenalno. Ja sam takodje cuo da to moze, kao ima fora daj kontakt zadrzi neki taster otvori prozor i bla bla ali sve sto sam probao nista nije upalilo a nista od toga i nije bilo taj E46 vec za starije modele

Link to post
Share on other sites

Probajte ovo, jeste da je u pitanju E39 ali moguće da isto važi i za E46:

A ovde je sam proces kodiranja ključa odlično objašnjen upravo za E46 na kraju klipa tj. od 3:20 sec. pa na dalje, dok je sam proces zamene baterije koji je prikazan prethodno na klipu prilično "brutalan" i nasilan iz meni nepoznatih razloga (moglo je to daleko delikatnije da se izvede). Elem, na jedan od 3 predložena načina kodiranja ključa ćete verovatno uspeti da re-programirate ključ, dakle obratite pažnju od 3:20 do kraja klipa:

Srećno i javljajte rezultate!

Link to post
Share on other sites

Nece... preveo sam ceo text posto mi engleski nije bas.. probao i nista... :mellow: sta znam jedino da ipak ova baterija nije kako treba jbg... ili da je jednostavno pokvarena elektronika u njemu.

Link to post
Share on other sites

Upravo dolazim od jednog prijatelja koji se bavi elektronikom i kaze da je ipak baterija, kad je opteretim naglo padne snaga a verovatno da nikada i nije menjana, on kaze da je optimalni rok tih litijumskih batery 5 godina :mellow: pokusacu negde da kupim-zamenim pa cemo videti dalje...

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...