E30 M10 1986 :)


Recommended Posts

Trebaju da se pale na kontaktu a da se gase kada se upali auto!

A vidjao sam i table... Msm da su Motometar kojima sijaju lampice non stop!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Danilo, a sta ce ti te lampice? Jel znas kad si menjao ulje i filtere? Volim i ja da je sve na svom mestu i da svaka lampica radi, ali lampice za servisni interval su mi bas nebitne...imam ja to sve zapisano, a verujem da imas i ti ;) :P :dance3:

Link to post
Share on other sites

ne treba da svetle kad radi motor, ili ne valjaju baterije, ili probaj da ponistis interval...

Vdo tabla gasi a Moto ne bas svaka samo gase one sto nemaju onaj zeleni prikljucak iza(starija Motometar)!! Nema veze sa baterijama niti s.intervalom!

Link to post
Share on other sites

Vdo tabla gasi a Moto ne bas svaka samo gase one sto nemaju onaj zeleni prikljucak iza(starija Motometar)!! Nema veze sa baterijama niti s.intervalom!

E kod mene je ta starija što nema zeleni prikjučak,ima plavi,bijeli i žuti :)

Na njoj je godina '84...

Znači,moja tabla bi trebalo da gasi lampice...al' ne gasi...ma,skinuću ja i baterije i lampice...u pravu je Žarko :)

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da si u pravu. Evo, pre nekoliko dana sam skinuo pokazivac temperature motora, osmirglao malo kontakte, maticu, podlosku i sve je radilo savrseno 4-5 dana i evo danas opet kazaljka pocela da vileni, skace levo desno :angry: :huh:

Tako da bi verovatno to neki elektronicar trebalo da proveri, kao sto si rekao, i sredi kontakte na samoj tabli, jer je satic ispravan 100% :)

Link to post
Share on other sites

ma ne treba ti uzbrdica. motor zagrejan na radnu temperaturu, grejanje u kabini ukljuceno do panja, na m20 odvrnes sraf na termostatu, malo, tek tek, dok ne pocne da tece reshladna tecnost bez prekida. motor, naravno radi. i nemoj ga grejati u mestu, vec kad se vratis kuci, seti se da to uradis.

kasper ce ti objasniti gde se nalazi taj sraf na m10, bolje poznaje te motore za kosacice.

Link to post
Share on other sites

M10 nema prelivnu posudu, tako da se ozracuje na cepu od hladnjaka, e sad zavisi na kojoj visini ti je postavljen isparivac,

creva koja vode do njega ne smeju biti visa od visine saca u hladnjaku inace se verovatno nikad ne moze ozraciti kako treba

Link to post
Share on other sites

Ljudi, hvala vam za info...odradio sam tako, ali satic za temperaturu igra i dalje :dance3: :dance3: :dance3: Ipak ce morati tabla kod nekog elektronicara, da se provere kontakti ;)

Link to post
Share on other sites