Recommended Posts

Dakle u fazi sam nabavke 525 m50, idem sutra da ga gledam, auto je na oglasima http://www.kupujemprodajem.com/Prodajem-BMW-525-399706-oglas.htm ovo je link...e sad RU table je mozda neko sa foruma zna nesto o bas ovom autu, samo znam da ima gas da li je sequent ili venturi...tek cu videti.

Sta treba da gledam

pretpostavljam da lik nema nikakvu evidenciju odrzavanja, neregistrovan je vredi li ove novce ako je dobar motor i limarija, neznam kolika je registracija ali pretpostavljam da nije ispod 40000

Link to post
Share on other sites

Pre svega nadji dobrog majstora kod kojeg ovaj auto možeš doterati i koji ga može "natenane" pogledati. Pošto nije registrovan to je otežavajuća okolnost, što znači da "na licu mesta" trebaš da doneseš odluku, pa ili ti treba majstor koji će uživo da proceni stanje, ili ti treba da si i sâm majstor pa da možeš da doneseš dobru i ispravnu procenu. A onda je tu i plin, odnosno pitanje kako je ugradjen, kojeg su kvaliteta komponente, da li je sekvent ili "običan" venturi...

Plašim se da "na licu mesta" ovo ne možeš sve proceniti sam, i osim ako nisi dobar majstor (mehaničar, električar) a po pitanju pretpostavljam da nisi, nemoj ni da gledaš taj auto bez nekog majstora ili bar nekog prijatelja, rodjaka i sl. kojem možeš verovati a koji se dobro razume u tematiku. U suprotnom možeš kupiti "limun" a činjenica da se auto ne vozi (čim nije registrovan) daje za pravo da se sumnja da sa njim postoji neki problem koji se na licu mesta ne može registrovati. Sve u svemu budi vrlo oprezan i ne "zaleći" se, bar automobila danas ima kol`ko hoćeš a i cene su nikad prihvatljivije.

Registracija je oko 46000 dinara, +/- par stotina, zavisno od mesta registracije (različiti iznosi za odredjene takse).

Pozz

Link to post
Share on other sites

elem video sam auto...kresnuo je ko mina, odma sam primetio da nema gorivo, sipali benzin bas je kresnuo ok, digo na 1700 malo se zagrejao i oborio na 750, lepo radi, nisam mogao da izdrzim pa sam banuo po mraku.Autu je istekla registracija jer im je skupa, elem od 32 do 37000 je registracija, moram da pitam u rumi koliko je, nema ni trunke gasa pa nisam mogao da probam gas jer u selu nema plinara pa nisu ga ni vozili na njega...obican je venturi mada lepo radi.Limarija nisam ni sumnjao ok, unutra sve svetli radi km/h potrosnja, pokazivaci, svetlo, grejanje radi ali samo na poslednjoj brzini, sedista neke presvlake, kvacilo visoko, sumnjam na lamelu menjac dobar, nesto mi se cuje oko auspuha da lupa.Sutra cu sa ortakom ima M5 cuva ga vec 10godina exxxtra ocuvan, idem da pogledamo, lik je ok ne pravi problema, auto mu je u kombinaciji uleteo pa ga ne interesuje.Cini mi se da je motor ok mada na km/h bije oko 300000km, nadam se da to nije nista za ovakvu mrcinu...lepo je slozio ne zanosi nema da lupa u radu nesto.Sutra jedva cekam da bolje pogledam dace mi ga lik da ga teram kod majstora ili kuci kako hocu.Cini mi se malo trom videcu, pa javim...

Link to post
Share on other sites

11b3siw.jpg

mozda mi ova slika bude avatar...bas iz oglasa, ko zna videcemo sutra...je.i ga nece slika da se ubaci, kao na nekim forumima preko tynipic

Link to post
Share on other sites

u principu ne mozes naci neiskrsenog bez 2500...a dobar 3000 gledao sam na netu, nije ni preko bas nesto jeftiniji nego kod nas...naravno to su odrzavani gledao sam onaj b10 alpina 8 tisuca jevreja

Link to post
Share on other sites
nesto mi se cuje oko auspuha da lupa.

Proveri mu komplet zadnju osovinu, auspuh nije problem srediti brzo i jeftino, ali ako ima problema sa vešanjem pozadi to je druga priča...

Cini mi se da je motor ok mada na km/h bije oko 300000km, nadam se da to nije nista za ovakvu mrcinu...

Jeste mnogo ali je i taj motor mnogo dobar :) Samo redovno održavanje uz kvalitetno ulje i taj motor može da predje još 100-tinak k km pre nekih problema (ako već nije bio otvaran). Ako se dugo vremena vozio na plin, ako je isti dobro ugradjen i ako je pravilno podešen, onda je habanje motora bilo manje pa je u boljem stanju nego što bi bio da je u medjuvremenu vožen na naš, inače vrlo "kvalitetan" benzin.

elem od 32 do 37000 je registracija

Što se registracije tiče "malo" ti je vlasnik smanjio cifru, uostalom evo ti pa proveri sâm koliko je registracija, samo ukucaj podatke za auto:

http://www.dunav.com/motorna_vozila/trident_vozila_ao.php

http://www.reosiguranje.com/kalkulator-registracije-vozila.html

Samo ti opet napominjem da se ne zalećeš, auta ima pun k.... Ovakav auto, tih godišta i sa recimo ozbiljnom kilometražom, se kupuje od vlasnika koji je znao da vodi računa ili još bolje od nekog zaljubljenika u BMW, jer su ti primerci prilično bolje očuvani. Sa konkretnim primerkom ko zna šta je u pitanju i kakva priča je iza njega...

Pozz

Link to post
Share on other sites

Uzeo sam auto...prvo nisam mogao da biram jer je zamena bila, auto radi ko sat, sipali plin radi i na plinu, obican, ali radi, ima one osigurace ili kako se vec zove kad ima exploziju da izbaci exploziju.Prezadovoljan sam malo se zagrejao izasao sam na put i bez nekog cimanja Sve mu radi na tabli, potrosnja raste i pada, neznam koliko ali mislim da mogu na 14 po gradu da ga svedem.Farovi su to losiji unutrasnji, ali ortak sto ima M5 dace mi nove...30eur oba, soferka cela, mislim da je farban bio nisam mnogo zagledao.Lose gume nema felne auspuh dobar, sedista cela, mnogo mi je bitno sto na tabli sve radi...elem jurim registraciju nisu merodavni linkovi

http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=Info_za_registraciju&Itemid=65

po ovome je najjeftinija, ali izacice oko 34000din

Link to post
Share on other sites

Cudna je ova nasa mala zemlja...kod mene u Palanci prenos 6000din u pazovi 7500...registracija negde jedna cena na drugo mesto druga cena...u svakom slucaju sad sam ponosni vlasnik neregistrovanog e34 525i m50.Saznao sam od vlasnika i da je auto imao pre 2 meseca 17-ice felne, dvd, remus...preprodavci poskidali

Link to post
Share on other sites