Recommended Posts

jel radi to neko?

izgleda da imam neki problem sa ajnspicom a niko nece od karburator majstora da se bakce sa time, kazu komlpikovano do jaja a mozda je neka sitnica...

pa ako to neko radi pomagajte!!! menjao sam karike i jos neke sitnice puko lovu i sada nemogu ovo da sredim :(

inace problem je samo kada je hladan upali na benzin posle par okreta kljuca ali radi na 500-600 obrtaja dok se malo ne ugreje onda radi super i na plinu ( motor je ko nov, vuce extra )

karburator majstor ( bio u weberu) mi rece da je mozda sonda sjebana ali....

help help help

Link to post
Share on other sites

Ler kad je hladan mu regulise ler ventil, ovo na slici pod brojem 11

http://bmwfans.info/parts/catalog/E30/4-doors/Europe/318i-M10/LHD/M/1986/december/browse/fuel_preparation_system/volume_air_flow_sensor/#11

Skini ga i ocisti wd-om pa vidi da li ce da pomogne

brate fala za ovo, redovno mi pomazes ;) al ja nekontam sta je na ovoj slici :unsure: moracu malo da proceprkam ispod haube da probam da nadjem to, pa javljam sutra jel bilo sta od toga....

Link to post
Share on other sites

Evo ga ovde

photo03582kk.jpg

Skines ova dva creva i dzek, imas dva srafa za kljuc 10, odvrnes

Uzmes lepo prstom zatvoris jednu stranu, naprskas malo vise unutra i muckas, posle sve lepo obrises i vratis :)

Ako ne bude pomoglo, onda bi mozda trebalo da se nasteluje

a treca mogucnost je da ti negde vuce fals vazduh, ali probaj prvo ovo pa cemo da vidimo :)

Link to post
Share on other sites

Aaaa.. ucinilo mi se da si negde spomenuo da je "i" :prankster2:

Uf, i ovaj ima neki automatski sauh, koji treba da ga drzi na oko 2000 obrtaja kad je hladan,

ali ne znam za njega gde je tacno :)

pa da covek mi rece da je verovatno to u pitanju ili sonda ali komplikovano....jbg ako neko zna kako se to namesta proverava ili gde bih mogo raditi dijagnostiku nek slobodno kaze :prankster2:

ja sam mislio da je mozda step motor ali na leru radi super kada se malo ugreje....

Link to post
Share on other sites