Recommended Posts

Veceras mi bio drugar sa e28 518.karburator dvogrli m10motor klasika 83god.66kw i ide duplo bolje od svih onih petica sa motorom 20i 92kw.zamislite to sad?Cist benzinac bez gasa.

Onda to objašnjava kako je "kvalitetno" ugradjen gas i koliko "dobro" on radi u tim E28-icama 520i... :lol:

PS. Ja sam mislio da od početka pričaš o E34-orkama pa sam zato napisao ono ranije...

Inače mi je čudno to oko težine, jer sa sajta koji sam pomenuo sam prepisao podatak za težinu E30 318i (evo linka), tako da moguće da je ova razlika u težini usled drugačije opreme ili specifikacija za odredjeno tržište.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Aj i ja nesto da kazem, mada moram da se ogradim jer sam pre svega zaljubljenik VW vozila koja znam napamet.E39 2.0I koji sada vozim sam uzeo samo iz razloga sto je veliki i komotan auto za jednu porodicu sto mi i treba.....inace mislim da je to preskup sport za Srbiju.....bar nas malih smrtnika sa 500E platom i 2 je dece......elem da ne kukam nego kazem nesto konkretno.

E39 2.0I vazi za najslabijeg koliko sam ja upucen ...bar u toj klasi ali zadivljujuce je ostar preko 3000 RPM, nevidjeno udoban ...stvarno uzivancija voziti pa cak i po najvecim guzvama.E30 sam imao pre 10 godina.....bem ti al sam mator ...i to 2.5 koji je lepio za sedista.....fantasticna masina.

Znam da je velika razlika izmedju 2.5 i 1.8 ali jedno im je zajednicko......osecaj brzine.Mnogo je ..pa mogu da kazem i lepsi dozivljaj kad razvuces E30 nego debelog E39 ili E34 ......, ali zato iz serije 5 gledas na svet drugim ocima :preved:

Link to post
Share on other sites

@M54

Tako si se izlupetao sa tezinama da umalo nisam pao sa stolice od smeha.... ;)

Ja sam merio tri kocke!

1. 325i touring bez ikakve opreme, sa jednim kratkim loncem, bez tepiha sa laganim kadicama, sa dosta povadjene izolacije itd.... 1184kg

2. 325i coupe, sa opremom, abs, klima, maglenke, diff veliko kuciste ( koji je dosta tezi ) itd, itd 1228kg

3. 318is, klot, bez centralne, bez podizaca, bez abs-a, bez maglenki, sa sparko kadicama, sportskim laganim volanom, sa malo povadjene izolacije, sa jednim loncem, BBS 15-ticama, sa siberom.... 1086kg

Sto se tice fabrickih podataka za siroki stop, ja mislim da je najlaksi klot 316m40 koji bi trebalo da ima 1065 kg suv!!!!

Za e34 ne mogu da garantujem jel nisam merio ali sigurno nije teza 600kg ;)mozda 300 max 400 ako je M5 i to u opremi jel on tezi 1654kg..., a 520 24v ima nesto malo preko 1500kg!

Utisak stabilnosti, sigurnosti i kvaliteta voznje koji e34 ostavlja, vise ide u korist medjuosovinskog rastojanja, gabarita, sistema oslanjanja, samog kvaliteta izrade, izolacije itd, nego u korist same mase koja je samo karika u lancu! ;)

Link to post
Share on other sites

@M54

Tako si se izlupetao sa tezinama da umalo nisam pao sa stolice od smeha.... ;)

Ja sam merio tri kocke!

Dobro je da ti nisi pao sa te stolice, a za ostalo ćemo lako... :rolleyes:

Pošto si prevideo evo ponavljam:

Inače mi je čudno to oko težine, jer sa sajta koji sam pomenuo sam prepisao podatak za težinu E30 318i (evo linka), tako da moguće da je ova razlika u težini usled drugačije opreme ili specifikacija za odredjeno tržište.

- dakle ja sam se pozvao na informacije koje sam našao na netu i ostavio link da se vidi odakle je to prepisano, da ne bude da izmišljam. Ako je informacija netačna, onda se ne može reći da ja "lupam" već da sam preneo netačnu informaciju ili citirao pogrešan izvor ili štagod, ali ako je već bio toliki gušt da mi se "saspe u lice" koliko nemam pojma na ovom forumu koji inače obiluje suvim znanjem, onda neka si mi rekao <_<

Link to post
Share on other sites

@M54

Nemas potrebe da se srdis, moja namera nije bila da te osramotim pred kolegama, vec da se malo nasalim... ;)

Vidis.., problem foruma..., generalno..., je u tome da mnogi rade copy paste izvora netacnog izvora, pa opet u krug, zato ja volim sam da se uverim!

O e30 mogu da pricam svasta jel sam ih rastavio i sastavio u sraf, o e34 delimicno.., radio sam oko njih ali ne preterano ali o e 46 ne znam nista, i zato gledam teme, ucim i ne trudim se puno da komentarisem.. ;)

@325ix

Kada bi svi postali tvoji ucenici, forumi bi postali sprdacina..., da me ne shvatis pogresno, lepo je imati par zezatora, jel bez njih bi forumi bili sterilni.., ali ne valja ni kad ih je previse!!!!

Ostani tu gde jesi ali ne pozivaj na mracnu stranu sile!! ;)

Link to post
Share on other sites