Kako povezati E46 kontrole na volanu sa Pioneer CD plejerom?


Recommended Posts

Hocu da ubacim Pioneer-ov CD uredjaj u E46, ali zelim da zadrzim radio kontrole na volanu. Video sam na nekim britanskim sajtovima da postoje adapteri koji ovo omogucavaju.

Da li neko zna, ima li tih adaptera kod nas da se uzmu?

Link to post
Share on other sites

Hocu da ubacim Pioneer-ov CD uredjaj u E46, ali zelim da zadrzim radio kontrole na volanu. Video sam na nekim britanskim sajtovima da postoje adapteri koji ovo omogucavaju.

Da li neko zna, ima li tih adaptera kod nas da se uzmu?

Može da se odradi posao ali poenta je koji HU želiš da postaviš na mesto fabričkog.

Za mnoge ćeš morati da nabaviš adapter koji se teško nabavlja i opet se često desi da ne rade sve komande, ili da se "izmešaju" pa kad pojačaš ton na primer na volanu HU počne da "skenira" FM frekvenciju :lol: Dakle, sve i kad nabaviš adapter treba ti neko stručan ko će ti to odratiti kako bi sve šljakalo sa konkretnim HU-om.

Medjutim postoje mnogi modeli aftermarket HU-a koji će da rade bez ikakvih problema sa komandama na volanu, ponekad čak i bez adaptera, zavisno od automobila. Znam da neka Alpina ali sam zaboravio koja :) radi savršeno sa komandama na volanu, treba samo da se poveže kako treba pri instalaciji i sve proradi bez problema, što kažu ljudi pasuje "šraf na šraf". Od Pioneer-a znam da se ovaj bez problema povezuje sa komandama na volanu:

http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/DEH-4000UB/index.html

Ja bih ti posavetovao da u Zemunu u Promajskoj ulici (nažalost zaboravio sam broj), potražiš izvesnog Zokija poznatog kao "Decibel" :lol: On će da ti odradi stvar i posavetuje šta i kako treba. Dakle, pre nego što kupiš neki HU prvo nadji čoveka pa se posavetuj kako da najlakše odradiš stvar.

Nažalost nemam njegov broj ili neki kontakt, ali svakako ćeš ga naći lako jer je majstor za tu elektriku i auto ozvučenja, i čak ga mnogo ljudi više zna kao "Decibela" nego po njegovom imenu. Znači pravac Prvomajska i ne možeš da ga promašiš, uz malo traženja...

Pozz

Link to post
Share on other sites

Znam za Decibel jos od 2002. godine, kod njih sam uvek radio sve svoje automobile i sve koje znam saljem tamo da sredjuju muziku. Uvek daju dobru preporuku, kazu ti opcije, kol'ko sta kosta, pa ti biraj sta ti odgovara. Extra pedantni, rade sa vrhunskim komponentama, ovladali su kliritiom i ostalim tuning/styling tehnikama da sve to izgleda "ko na filmu". ;)

Bojan je vlasnik, a Zoki radi sa njim. Obojica su mega gotivci, entuzijasti i znaju znanje do u milimetar!

Evo telefona ako ti ustreba:

- Bojan 064/114.05.87

- Zoran 062/30.85.85

Inace, bas sam bio sinoc tamo, da prepakujem neku muziku u kolima koja prodajem, pa mi Bojan i rece da je tesko da se srede komande na volanu tek tako bez adaptera. Zato sam krenuo da jurim.

Medjutim, danas sam otkrio da je prethodni vlasnk na mom E46 tu nesto sekao, prespajao i budzio. Posaljem ja sliku nekim Britancima koji prodaju adaptere, a oni kazu da ne mogu da mi pomognu, jer nemam fabricke konektore na koje se kace njihovi. PI! :angry:

Sad moram da ispitam sta je tacno tu radjeno. Mozda je to neko vec namontirao da radi sa komandama na volanu... :)

Link to post
Share on other sites