enable outside temperature warning


Recommended Posts

Mozete li mi pomoci da podesim display (onaj ispod cajgera u sredini) da pokazuje spoljasnju temperaturu i ukljuci zvucni signal na -3

Provjerio sam ispred lijevog tocka ima ugradjen senzor spoljasnje temperature pa mislim da ta opcija kod mog auta postoji samo je treba podesiti. Auto nema fabricki B/C (onaj upravljan sa rucice zmigavaca) Trenutno taj displej pored kilometraza pokazuje vrijeme koje takodjer imam i na displeju od radija...unaprijed hvala na savjetu

BMW E46 316ti Compact /04.god

Link to post
Share on other sites

ja na mom kad sam nesta cackao sve sam pojebo i nisam umio da vratim nego sam skinuo klemu saceko 5min vratio i sve je bilo OK.A TO DA TI PISTI BI TREBALO KAD IDE TEMPARATURA NA 3 A NE NA MINUS TRI

Link to post
Share on other sites

Kod mene se OBC menja na toj rucici od pokazivaca pravca, a gong se oglasava kada temperatura padne ispod +3 stepena celzijusa. Mislim da mozda i pomogne Bobov predlog sa skidanjem kleme. Ali kada bolje razmislim, mora postojati taster gde se moze menjati sta OBC pokazuje, posebno jer imas senzor spoljne temperature.

Link to post
Share on other sites

guglao sam i nista konkretno ne nadjoh, sinoc sam bezuspjesno pokusavao i lijevim i desnim tasterom na instrumentu i samo se vrtio u krug.

Ako neko ima konkretno rijesenje....sta kako i gdje dajte ljudi pomagajte, mislim da nisam jedini kome ce trebati.

Link to post
Share on other sites

Bord Computer nažalost nije bio deo serijske opreme na E46-ici (čak) ni tih godišta, ali zato jesu "stvari" kao što su 6 vazdušnih jastuka (4 napred + "zavese"), dinamička kontrola stabilnosti druge generacije, kontrola trakcije, elektronska kontrola raspodele kočione sile, automatska klima (osim kod ES paketa opreme u EU tržište) pa sve do nekih "sitnica" poput grejača prskalica i retrovizora, progresivnog rada servo asistencije na upravljaču, ili odbojnika u branicima za amortizovanje kinetičke sile pri "čukanjima" ili udarcima u krutu prepreku na malim brzinama. Nelogično obzirom da je sve pobrojano uglavnom na spisku dodatne opreme kod mnogih modernih modela ili je nedostupno, dok je putni računar deo osnovne opreme, kao relativno prosta i stoga jeftina stavka sa spiska opreme. Medjutim, tako je kako je i to je što je.

BC standardno prikazuje ciklično podatke o vremenu, spoljašnjoj temperaturi, prosečnoj potrošnji, kilometrima koje je moguće prevesti (obzirom na trenutnu potrošnju) sa gorivom u rezervoaru, prosečnoj brzini kretanja (od poslednjeg reseta "male" kilometraže). Audio-vizuelno upozorenje na mogućnost formiranja leda na putu je "produžetak" funkcije pokazivača spoljašne temperature i kao takav takodje integralni deo funkcija putnog računara.

Ovo pišem iz razloga da pojasnim da je to što tražiš nemoguće rešiti na način na koji ti to želiš/pokušavaš. Nemoj uopšte tražiti "magičnu kombinaciju" za tastere kojima ćeš naprasno "aktivirati" to upozorenje, jer to ti neće uspeti. Ti želiš da koristiš funkciju koja je moguća samo sa putnim računarom na automobilu, a tu se vraćamo na priču da tvoj auto nema putni računar što je nebuloza obzirom da ima ranije pobrojane, daleko složenije, naprednije, i skuplje sisteme i naprednu elektroniku koja je kao takva deo osnovne opreme. Mnogi automobili čak i danas imaju putni računar kao osnovnu opremu, ali je napredna dinamička kontrola stabilosti i dalje na listi opcija, kao što su i 6 vazdušnih jastuka, kontrola trakcije, elektronska kontrola raspodele kočione sile... Ono što hoću da kažem, budi zadovoljan što imaš sve ovo što je i danas kod većine automobila papreno skupa opciona oprema, i što nije obrnut slučaj tj. da imaš putni računar a nemaš sve to što imaš na autu.

Inače putni računar se može naknadno ugraditi, baš kao što se može zameniti ako onaj iz originalne ugradnje "crkne". Menja se modul, pokazivač pravca sa integrisanim "tasterom" za kontrolu putnog računara, i ako ne grešim displej. Tako da, ako ti je baš toliko stalo, možeš to odraditi naknadno ali ne znam koliko je to isplativo... Eventualno da nadješ neki polovan BC i dobrog električara koji ti može odraditi posao, pa ako si baš toliko raspoložen da odradiš posao samo napred.

:hi:

Link to post
Share on other sites

Da iskoristim priliku kad kad smo vec kod ovoga

Ako ugradim samo rucicu zmigavaca(lijevu) sa BC tasterom te njene kablove sa konektorima, dali je to sve ili moram kupiti i instrument tablu iz donatora. Moze li rucica funkcionisati sa ovom tablom koja je vec u autu (vidim da displej ima sve simbole kao i onaj iz BC opcije)

Ako je ipak neophodno da promjenim i instrument tablu uz rucicu...da li je to sve sto se mjenja, ima li jos nesto od komponenti sto se mora dokupiti, moram li poslije raditi kakvo podesavanje softvera, reprogramiranje i sl.

Stalo mi je da ovo istjeramo do kraja, da vidim dal da se upustam u ovo, svakako hvala na prethodnom odgovoru.

Link to post
Share on other sites

Ručica pokazivača pravca ima integriani modul za BC, a realoem prikazuje da se pri naknadnoj ugradnji menja ona i displej, ili bar tako ja interpretiram to što piše na njihovom sajtu za naknadnu ugradnju BC-a:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EZ31&mospid=47650&btnr=62_0391&hg=62&fg=95

Najbolje konsultuj neki BMW servis. Ili potraži po internetu informacije, siguran sam da ima ljudi koji su naknadno ugradjivali BC u svoje E46-ice.

Link to post
Share on other sites