vakuum u rezervoaru za benzin


Recommended Posts

Ljudi pomagajte....imam problem javlja mi se veliki vakuum u rezervoaru za benzin kad mi auto radi na plin...dovoljno je pola minuta na plin da radi i odmah se stvori jak vakuum...zbog toga mi se prosupljio negde rezervoar i sad se tacno cuje kad uvlaci vazduh...molim vas ako neko zna zbog cega tako vuce vazduh iako ne radi na benzin nego na plin? pozdrav iz ue

Link to post
Share on other sites

nije to brate,kad prebacim na benzin,pumpa tek pocinje da radi,cuje se bas da zuji....proveravao sam to i video da ne radi pumpa dok vozim na plin? ima li mozda neki drugi razlog za vakum osim pumpe kad je upaljena? pozzz

Link to post
Share on other sites

Proveri ono tanko crevo oduska da nije zacepljeno hoce blato da upadne unutra i nema rezervoar odusak vazduha tj.isparenja napolje.Tako je kod mene bilo.Ono ti se nalazi ispod rezervoara onako slobodno visi i na njega izlaze isparenja iz rezervoara pa ako je zapuseno stvara pritisak i kad odvrnes cep cuje se kao kad otvaras Pepsi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Koliko se secam iza levog fara mora da imas onu crnu konzervu dodje ispod suda za ulje od serva, punjena je peskom ili tako necim, to je odusak iz rezervoara, ide metalno crevo do iza fara, ono ulazi u tu konzervu crnu, odatle ima druga lula koja dalje salje to na vakum aparat neki, taj vakum aparat je odmah ispod filtera za vazduh i protokomera. Ja vozim dizela ali koliko se secam i m20 i m50 imaju to. Proveri, tu ti je nesto zapusilo, ili vakim ti ne radi, ili struja od vakuma, ili zapusila ta cev, mada tesko da moze od neceg da se zapusi....ajd pogledaj to pa javi, mislim da ti je tu problem.

Link to post
Share on other sites

Samo raskaci creva iz toga, to je plasticna posuda napunjena aktivnim ugljen(ekolosko sranje), i kad se ugalj pokvasi on se rasiri i zacepi sve, imao sam takav prooblem na mazdi i sad na bmw-u! Znaci crevo sto ide od grane raskaci i zacepi mu kraj nekim sarafom, dzek takodje raskaci i to metalno savi negde dole..

Link to post
Share on other sites