Suvozaceva vrata se ne otvaraju


Recommended Posts

Veceras kad sam krenuo u grad lepo PIP PIP alarm .....otvorim suvozaceva vrata da izvucem metlu kako bih ocistio sneg ......kad pokusam da zatvorim ona se odbijaju.Nisam hteo da silim nego dok su vrata bila otvorena ukljucim centralnu i iskljucim.Vrata se lepo zatvore, medjutim sad nece da se otvore.Juce auto nije vozen...., a zahladnelo je ...pa pretpostavljam da je nesto zaledilo.....mada nemam pojma iskreno.......e da zaboravih skoro sam podmazivao vrata sa silikon-spray ...bas za vrata.

Ima li nekog resenja?

Link to post
Share on other sites

Moguce da je pukla brava, tj, drzac sa jezickom i nece da se otvori sa spoljne strane, to je neretka pojava na e36 i e39. nije bio toliki mraz da se toliko zaledi. U principu zamenis ulozak brave i to je to.

Link to post
Share on other sites

A jel hoce iznutra da se otvore? Uteraj auto negde na toplo da se lepo odledi pa probaj, mozda mu nije nista :)

Nisam ga uterao nigde doduse ali posle nekih 25 mina voznje uspeo sam da otvorim vrata.Negde zalepio led ....ebem li ga.

Link to post
Share on other sites

Kupite glicerin u apoteci 50 ml je oko 50 dinara, isti stavite na neki sundjer i premazete kedere. Jedna bolja traje celu zimu. Svi oni preparati zto se kupuju u prodavnicama su na bazi glicerima. Sem za tu namenu, ja ga koristim i kao sjaj za gume, ali tada ga razblazim 100% sa vodom, jeftiniji je od bilo kog spreja, a efekat isti, pa cak i bolji.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Imas stick u metrou. ja mislim da je oko 400dinara. ja sam kupio pre 2 meseca namazao kedere i mogu da ti kazem da je extra. Nijednom mi vrata nisu zalepila a namazao sam samo jednom. i toliko se malo trosi da moze da ti traje 10 godina.

Link to post
Share on other sites