E46 facelift; 320d touring


Recommended Posts

Kao sto naslov kaze u pitanju je trojcica u karavan verziji sa dizel motorom od 150ks i 6 brzina.

U mom vlasnistvu je par meseci a uvezena je iz Italije. Proizvedena novembra 2004 godine, medju zadnjim serijama ovog modela.

Presla 171000km. Motor prede kao da je nov, a spoljasnost i unutrasnjost stvarno nemaju nekih ostecenja ili pohabanosti.

42668076.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

43010661.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

83102723.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

97165547.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

68559992.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Trenutno su na autu zimske gume Yokohama W-drive sa celicnim 16icama. To sam naknadno kupio inace auto nosi jako lepe fabricke 17ice koje su sa letnjim Barum bravuris gumama.

71514568.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Od opreme ima sve sem koze. Mada i to gledam da nabavim, ne toliko zbog koze koliko zbog kadica jer su ova standardna sedista stvarno nikakva...

33081196.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

98671198.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

31290298.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ono sto sam ja dodao na tu opremu je da sam postavio xenone i zatamnio stakla na 15%.

Od daljeg sredjivanja iskljucivo bih dodavao neke diskretne detalje i to je to...

I jedno pitanje. Jel neko zna cemu sluze ovi tasteri na dnu retrovizora? Svaki je oznacen brojem 1,2,3.

Da napomenem auto ima senzore za parkiranje, kisu i svetla. Mislim da ima veze sa tim...

18522383.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

Auto je extra. Ja bih mu jos stavio sledece stvari i tu bi se zavrsilo: Sociva sa xenonima i angel eyes, neke OEM 17" felne, kozna sedista, prstenove na cajgere i krovni nosac ( nekako mi nije karavan bez nosaca). Ali i bez navedenog auto, je prva liga. Prst u uvo i vozi...

Link to post
Share on other sites

Hvala Leon63.

Sto se tice felni ove koje trenutno imam (mislim da nose oznaku 119) mu jako lepo stoje i ne planiram da ih menjam.

40289574.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Sto se prstenova tice to cu mu obavezno uraditi kao i M papucice posto su svi ostali detalji u alu varijanti.

Nosaci mi se nikako ne svidjaju jer auto onda izgleda dosta vise nego sto zapravo jeste. Imam magnetne nosace za skije i bord i to jedino stavljam...

Link to post
Share on other sites

Lepa trojcica, slazem se da fale bolja sedista...

I meni je lepsa kada ima krovne nosace, bas nekako fale na karavanu...

I jedno pitanje. Jel neko zna cemu sluze ovi tasteri na dnu retrovizora? Svaki je oznacen brojem 1,2,3.

Da napomenem auto ima senzore za parkiranje, kisu i svetla. Mislim da ima veze sa tim...

18522383.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ovi dugmici sluze za otvaranje kapije, garaznih vrata...

Jako korisna stvar, na svako dugme snimis po jednu frekvenciju...

Prouci malo uputstvo ;)

Link to post
Share on other sites

uredno ! :) kolko si ga platio ako nije tajna ?

Naravno da nije tajna, izasao me je malo vise od 9 soma i na to sam dodao oko 1500-2000e za drugi set felni, kompletan servis, zatamnjena stakla, xenoni i jos dosta sitnica.

Hvala Markkoni za objasnjene. Uz njega sam dobio brdo knjizica, za navigaciju itd, ali onu glavnu nisam... :angry:

Inace bio sam do juce sa makinom nedelju dana na Kopaoniku i iznenadio se koliko se lepo ponsasa na snegu. U poredjenu recimo sa mojim proslim autom (audi A3) sa prednjom vucom, nista manje ne bi zaostajala... :e30:

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Evo par novih slika i u letnjoj kombinaciji. Danas je registrovan pa sam iskoristio priliku da okinem i koju slicicu

sdc12642.th.jpg

20062011t.th.jpg

20062011005.th.jpg

20062011006.th.jpg

20062011008.th.jpg

Posle tacno godinu dana koliko je auto kod mene mogu reci da sam prezadovoljan. Od ozbiljnih intervencija sam imao zamajac i set kvacila ali to sam znao i kad sam ga kupovao.

Ostalo da kucnem u drvo odlicno. :e30:

U skorije vreme me jos ceka zamena plocica, vadjenje klapni iz usisne grane i zamena rashladne tecnosti jer mu je 6-a godina.

Od estetskog doterivanja sam uradio srednju konzolu kod rucne jer je povrsina gumirana pa je imala tragova od noktiju i kljuceva.

Uradjena je sa farbom koja ima sitne granulice u sebi pa se dobije efekat teksture i sada izgleda ovako

20062011010.th.jpg

20062011011.th.jpg

Meni je mnogo lepse nego ona guma koju sad trpaju u sva kola. U planu je jos da se zameni koza oko rucne i menjaca. Tu bi stavio prevrnutu crnu kozu, sa belim koncem i to je to :dance3:

Ovo mi je prvi BMW ali posle ovih godinu dana mogu sa sigurnoscu reci da ce i sledeci biti BMW :preved: Po mogucstvu E91 touring :P

Link to post
Share on other sites