Zamena sijalice - prednji migavac


Recommended Posts

Vec sam pregledao forum, probao da guglam i nista.

318i, kockica, 88 god. Odsrafim plastiku, medjutim ne mogu da izvadim sijalicu, da odsrafim ne mogu, da izvucem nisam uspeo, mada sam "cgupao" jako. Ne verujem da se jos nesto skida osim narandzaste maskice, mada.... Pomagajte, i ukoliko znate koja sijalica ide?

Izvinjavam se ukoliko sam promasio sobu ili je vec bilo reci o ovome.

Pozdrav,

Link to post
Share on other sites

Razbijes tu sijalicu pa sa kljestina izvadis ostatak, nakon toga kupis istu po uzorku na tu nista prostije.

Link to post
Share on other sites

Razbijes tu sijalicu pa sa kljestina izvadis ostatak, nakon toga kupis istu po uzorku na tu nista prostije.

Mogu da razbijem, ali ce grlic ostati tako da ne mogu da zamenim nikako, a plasim se da chupam kljestima mora da postoji neko elegantnije resenje, legendo.Bar se nadam

Link to post
Share on other sites

Iz Beograda sam. Hvala pokusacu, mada sam pokusavao da je gurnem, i okrece se u vrlo malom stepenu ali nisam uspeo... Znaci pritisnem jace i pokusam da okrenem, da li postoje neke zabice ili nesto,

Link to post
Share on other sites

Naprskaj Wd-om ili nekim sredstvom protiv rdje, pa onda probaj, a mozes i da izvadis ceo zmigavac i da na stolu vidis u cemu je problem.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Naprskaj Wd-om ili nekim sredstvom protiv rdje, pa onda probaj, a mozes i da izvadis ceo zmigavac i da na stolu vidis u cemu je problem.

Pozdrav

Hvala, druze, samo ne znam kako da izvadim ceo jer ne mogu da pristupim. Da li se jos nesto skida osim maskice sa dva srafa?

Link to post
Share on other sites

Iza te maskice imas prikljucak, lagano ga izvuci iz zmigavca i to je to.. Kada stavljas novu sijalicu, da ti opet ne bi zapeklo tako, naprskaj kontakte wd sprejem i to je to. sijalica ti je klasicna 21w/12

Link to post
Share on other sites

Skini celo kuciste najbolje, mozda je neko zbog losih kontakata zalemio zice direktno za sijalicu pa provukao, znaju ljudi svakakve ludorije da naprave :prankster2:

Evo ti slika

http://bmwfans.info/parts/catalog/E30/4-doors/Europe/318i-M10/LHD/M/1986/december/browse/lighting/front_front_lateral_turn_indicator/

Link to post
Share on other sites