Recommended Posts

verovatno je pitanje postavljeno vise puta ali da pitam ponovo, bmw 320i e 30,m20motor, samo kada je hladan i na plinu i na benzinu radi neravnomerno dok malo neugreje motor,pogotovu kada je mraz ,cak zna i da se ugasi, varira ler gas,gore dole gore dole,nepusta ni na jedno crevo,nigde ne sisti kad zacepim rukom protokomer ugasi se,znaci da ne falsira,nemam step motor ili kako god da se zove, posto sam nalazio neke u obliku valjka,ja to nemam,imam nesto na usisnoj grani ali neko ako neko ima sliku tog dela koji kazu da zna da zeza,i sta da mu radim.gde je problem,razvodnik na motoru je dole,ako je tako lakse da objesnim koji motor imam,cudno mi je sto se i na plinu i na benzinu isto ponasa,ali to je prvih 2 do 3 minuta kada je mraz,zasmeta mi sto se i ugasi,sada kada su topliji dani nemam taj problem,i jos jedno pitanjce,

skala za potrosnju goriva,koliko je tacna,nz pr, vozim ga 5tom 60, pokazuje nekih od 5 do 6 litra potrosnje,dali je moguce..vec na 100 ode na nekih 7 do 8litra,kada ga konstantno vozim,kolko zna ta skala da odstupa od stvarne potrosnje,nije da ga stalno mazim ali nije ni dA ga maltretiram previse...prosek mi je do 10litra,,mozda na otvorenom oko 8..u gradu vec neznam nikako da ga premerim,a i strah me da merim :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

pa ja sad neznam kako se to zove,ali ima ispod grane dole nesto aluminijumsko 4 creva idu u njega,2 za vodu,i cinimi se 2 za vazduh,dali se to skida rastura,dali je tu problem, sada nije frka kad nije mraz ali kad udari mraz tad imam problem,varira,ugasi se ,smeta ,stavio sam nov filter za vazduh malo se bolje ponasa,uopsteno lepse radi,stari vlasnik to nije menjao itd,klapna u protokomeru cista, danas cu i svecice da promenim za svaki slucaj, kapa i ruka su menjane, vise me zivci facaju od tog gore dole ler gasa,ah da ,primetio sam da i na plinu i na benzinu drzi isti gas,ma kako ga ja nastelovao na plinu na isparivacu posle prvog drugog turiranja on vrati isti kao na benzin, cudna pojava ali je ok ipak je to bmw :e30: valjda tako i treba,

sinoc sam napunio bocu do vrha sa plinom,isao do kragujevca jagodine, prosek 80 do 120kmh,na 150km,mi je porosio negde oko 13litra plina,nije neki veliki potrosac, naravno polako i lepo je vozen,a sad kad je boca puna testiracu i u gradu,pretiskam gas bas bas kilavo da probam minimalu neku,a posle cu probati i malo maximale :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Kod starijih modela,83,84,85. je razvodnik paljenja dole i to je JETRONIC sistem. Kod ostalih je razvodnik na Glavi i nose MOTRONIC sistem paljenja i inastalacije motora,otuda i razlika u KW 92,odn.95... Kod MOTRONIC-a je za ler gas zaduzen step motor lera i ima elektronski sauh a u tvom slucaju je za startovanje hladnog motora kao i odrazavanje gasa dok je hladan zaduzena dizna za hladni start koja ti se nalazi na vrhu usisn grane,odn u celu pored bmw znaka na grani. Nju kontrolise termodavac koji ti se nalazi odmah pored davaca za temeperaturu u instrument tabli...videces ima ih 3 ukupno,na onaj koju daje u tabli ide samo jedna zica a ovaj za hladni start dodje nekako odozgo...Znaci greska ti je ili u termodavacu ili u samoj dizni...

Ako sam promasio godine ili pomesao modele ispravite me.... :)

Link to post
Share on other sites

Da mislio sam na nju...Moze da bude i taj deo....mada ga ja u zivotu nisam pipnuo na svom autu...Kazi mi,kada je na plinu,da li ti pumpa radi ili ne??? Ako pumpa radi,moguce da dizne ne zatvaraju dobro i da zbog toga ima nemiran rad dok je hladan...kazem za plin,a ako ne zatvaraju dobro,hoce i na benzinu da radi lose.....

Link to post
Share on other sites

hm....ako ti je neko tamo proveravao,moja ti je preporuka da i ti proveris...ali ako sve ovo nije,mora da ti negde falsira vazduh....znam da ima gomila creva,ali ja sam ih zamenio sve do jednog kad me iznervirao....jos jedna stvar....proveri vakuum za preliv viska goriva. :e30:

Link to post
Share on other sites

rasturicu ga ovih dana malo vise,iskontrolicasu opet sve,evo jutros cim je zahladnelo ista muka, jos ako se ugasi,verglanju nikad kraja,obori mi ler na 300rpm i krene da se gasi,pa ja moram da mu drzim ler,cim se malo ugreje za minut dva varira gore dole od 300do 500,posle jos minut dva krene normalno da radi,dok su topliji dani ili kad ga stavim u garazu ne gasi se,mada to sve prko 0c ili cak i malo vise,dosta mu i minut da radi da proradi kako treba :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

licilo i meni ali kad se ugreje radi okej, zato neverujem da je fals vazduh, ide kao zmaj,doduse na otvorenom nije neki potrosac ali u gradu od 12 do 14 pije, nigde necujem da falsira sisti ili nesto drugo,kao super samo sapuce,

koliko treba po fabrickim podacima da bude odvijen onaj sraf na usisnj grani,sto je zut mesingan veliki zavuce u nju,u usisnu granu,kod mene je pola kruga odvijen,nije da nereaguje na odvijanje ali sta znam ja bi to na neku fabricku meru za pocetak stavio,ili to zavisi od auta do auta,i cemu sluzi taj sraf,dali se na njemu steluje dodatna smesa za ler ili vec sta..

Link to post
Share on other sites

ma hocu nego zimaaaa, a steta autic je kao lutkica,nema nekih mana,itd,doduse juce mi bili neki kupci za njega nudili nekog juga iz 90te,kazu duva ko svaki jugo a tolko je i truo, doslo mi da ih naglavacke izbacim napolje,nego dobro,probaju buskaju, jos mi rekli to ti veika kubikaza nikad neces nikom prodati,ma mislim se mars u ........ jer jurim peticu e34 ili e 32 sedmicu, sem tog ler gasa nema nikakvih mana pa i to hocu da resiim,

ah da, upalio na bord comp, ili sta je vec lampicu za vodu za brisace,taman rekoh sta je sad :prankster2: bem ti chek,,,, oni mislili da nesto crklo mnogo tu kazu cim popalio lampice neke crvene ,mentoli seljacki,,

nije bre to jugo da ga menjam za jugo nego bmw,neki ljudi bas nemaju respekta nimalo,kud ide ovaj svet...

no dobro nevazno,bitno je da se smilujem da pocnem da ga rasturam,imam sve neki drugi posao nikako za njega da nadjem vreme da vidim sta ga muci :e30:

Link to post
Share on other sites

i ja imam slican problem. moj motor je m40, pa sam bas danas bio kod majstora da mi ocisti step motor i tu neku klapnu da pogleda. sve je to pogledao i ocistio, mada kaze da je verovatno problem u senzoru radilice ili bobina zeza. videcemo ovih dana kako ce se ponasati pa sta dalje raditi.

Link to post
Share on other sites

sad sam taj sraf za stelovanje cega god da je,posto je bio zavijen do kraja odvio za tacno 5 kruga,e sad radio je od jutros pa moram da cekam da se skroz ohladi da vidim dali ce biti neke promene, sadradi na leru,ali cim se i ranije malko malko ugreje radi,pa videcu to jest javljam kad se ohladi i kad ga probam rezultate,

p,,s, dok je hladan nema neku knedlu,bar nisam primetio,

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...