Recommended Posts

Pomoc ljudi ako je neko ima slucaj.U pitanju je e39 2.5 tds 97 godiste.ima automatski menjac.kada krecem sa autom ponasa se dosta lenjo kao da krece iz druge brzine i tako ide,kad se malo zaleti oko 60 kmh onda vuce dobro sve do 140,150 dalje ga nisam vozio...cini mi se kao da uopste ne salta,kad ga izbacim iz D i ubacim u 2 ili 3 pri brzini od 120km-h nista se ne desava..sta vi mislite o tome,jel mu ima spasa?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

auto je registrovao neku gresku u menjacu i menjac se prebacio u servisnu brzinu,tada imas samo trecu i rikverc,zato ti se cini da je auto trom jer krece sa trecom brzinom,to je rezervni program u kompjuteru menjaca da bi mogao da dodjes do servisa,sta je dovelo do toga moras da odes u servis da ti kazu,dijagnostika bi trebalo da pokaze problem,mozda je filter mozda fali ulja mozda je neki hidroventil zakazao.....

Link to post
Share on other sites

Ja sam iz Sombora,auto je presao 280 000 km.bar tako pise na satu ako nisu vracali.auto nije kod mene dugo cela 3 dana :rolleyes: .Motor mu je dobar a sa menjacem sam video da nesto nije u redu,isao sam na zadnju opciju da stavim manuelni menjac.auto mehanicar sam tako da mi to nije problem.Hvala Borise,nisam znao za to.u pravu si,ima jednu brzinu rikverc i neutral.gde mogu da oteram auto na diagnostiku ko to radi>i dali ce kompjuter pokazati kvar.mnogo vam hvala na savetu,ja sam mislio da je skroz burekno :)

Link to post
Share on other sites

ako ces da stavljas manuelni imas dosta toga da uradis,drugi alanser,zamajac,naravno menjac,kardan{stavlja se duzi,od manuelnog},gornji i donji cilindar kvacila,kompet sve pedale jer idu zajedno,maska oko menjaca sa rucicom,drugi nosaci menjaca....ima dosta toga da se zameni pa mislim da bolje odes u servis jer mozda nije neki kvar na tvom menjacu mada sa obzirom na km i da ne znas da li su prethodni vlasnici radili redovne servise menjaca vrlo je moguce da je menjac zveknuo,sve ti ovo pricam iz mog neprijatnog iskustva

Link to post
Share on other sites

Ako ne rešiš problem mogu ti ponuditi isti automatski menjač skinut sa tds 1999/12 mesec,prošle sedmice sam rasturio e39.U svakom slučaju ne zaletavaj se nego dobro proveri kakav ti je kvar i šta ti je najeftinije da radiš.

Link to post
Share on other sites

Ostavi mi Nino tvoj broj telefona.Danas mi auto bio na kanalu,na karteru menjaca ima zeleni cep,na njemu pise long life.dali to ulje moze da se menja,sta da radim.da skidam karter?

skini karter i videces filter,vidi da li je zaprljan
Link to post
Share on other sites

jedno glupo pitanje.da je uljni filter zacepljen ja mislim da ne bi isao auto ni u toj trecoj brzini.neznam,nisam bas puno upoznat sa tim.auto ide normalno u rikverc i ka dubacim u D.samo sto ne salta uopste,stalno je u jednoj brzini ne trza nista ne klampara ne cuje se nista.znaci da ispustim to ulje long life i da sipam drugo,i novi filter pa da vidimo?a kako ide procedura oko menjanja ulja.t.j.kako da ispustim svo ulje iz menjaca?

Link to post
Share on other sites

imas sraf ispod,ispusti ulje na njega,skini karter,odrsrafi filter,stvi novi,vrati karter,sipaj ulje dok ne pocne da curi pa onda podigni zadbje tockove,upali auto,ubaci u d i sipaj ulje dok ne pocne da curi,prosetaj onda menjac kroz sve brzine i jos jednom proveri da i ima dovoljno ulja,naravno auto mora biti upaljen,bitna stvar da gradacija atf ulja mora biti dexron 4

Link to post
Share on other sites

dobro to je u redu.ali kad ispustim ulje iz kartera iscuri svega 2,3 litre ulja.kako da ispustim ulje iz turbine<jajeta kako ga mi zovemo>dal moze i iz njega da se ispusti ulje,ili to sto mi izadje iz kartera to mi je??

Link to post
Share on other sites

pa i vidi se da je curilo malo,a reci mi iz turbine kako da ispustim ulje.ako ispustim i z kartera ulje,iscurice mi svega 2,3 litre 100 posto.jbg,ko zna kad su zadnji put promrenili filter :rolleyes: . a reci mi,kad budem odradio servis,i ako bog da bude sve u redu i da je to samo bio problem <filter i ulje>-posto meni auto sada radi u SAFE modu.dal cu morati terati negde da mi izbrise gresku ili ce auto sam proraditi kako treba?

Link to post
Share on other sites

ako je curio izmedju menjaca i motora znaci da ti je riknuo semering turbine,prvo to moras da zamenis sto znaci da mora da se skine menjac i da zamenis semering,a kad menjas ulje ne izadje sve naravno,zato je long life,dospes samo so fali,e kad skidas menjac onda menjas sve

Link to post
Share on other sites

Ja sam u moj automatski menjac 328 IA, sipao mobil atf 220 i zadovoljan sam. Cena je bila oko 400 dinara litar pre godinu i po.

Link to post
Share on other sites