Recommended Posts

Već pitao šta da sipam pošto bih prešao sa sintetike na polu sintetiku ili mineralno

dobio odgovor da sipam polu sintetiku pre nego pređem na mineralno

treba mi neka preporuka koje ulje koje gradacije

do sada sipao motulovu sintetiku

motor 2,4 td

Link to post
Share on other sites

kakve to ima veze koliko je preshao? to je nebitno. jedina bitna stvar je da li ti motor troshi ulje ili ne. ako NEtroshi onda sipaj to shto si do sad sipao i nemenjaj nishta a ako troshi treba videti kolika je to potroshnja , mislim...da li je u nekim granicama tolerancije ili ne

Link to post
Share on other sites

Troši možda litar litar i po od zamene do zamene

ali mislim da bi trebalo da se pređe sa sintetike na polusintetiku ili mineral na oko 200 000 pređenih

Link to post
Share on other sites

znam da nije velika za dizela i motor od skoro 20 godina

trebam sad da ga menjam zato i tražim preporuke koje ulje koji proizvođač koja gradacija jer nikad nisam sipao u bilo kog BMW-a ništa osim sintetike

Link to post
Share on other sites

Aj mrzi me da objasnjavam, pogledaj sam na forumu, ali kao sto ti rekoh, Mobil 10/40 i vozi. Ja koristim to ulje, pritom isti auto vozimo.

P.S. Jel ono tvoj auto, parkiran na Papazovcu.

Link to post
Share on other sites

U isti auto sipam vec godinama mineralno ulje Fina kappa turbo DI i ne trosi ga ni ml. :)

Moja preporuka za to ulje, evo 5-6 godina sipam to ulje i do sad nikad nisam dolivao jer ga uopste ne trosi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ja u moj 324d sipam shell rimula d(crvena kantica)i prezadovoljan sam.samo njega koristim i u kamionima.topla preporuka svima.inace je obicno mineralno i nije nesto mnogo skupo.koristim ga vec 5-6 godina i nemam nikakve zamerke.potrosnja se krece oko litar do litar ipo od zamene do zamene.inace se menja na 20000.postoji i rimula super d(siva kantica)ono se menja na 30000.

Link to post
Share on other sites

ja u moj 324d sipam shell rimula d(crvena kantica)i prezadovoljan sam.samo njega koristim i u kamionima.topla preporuka svima.inace je obicno mineralno i nije nesto mnogo skupo.koristim ga vec 5-6 godina i nemam nikakve zamerke.potrosnja se krece oko litar do litar ipo od zamene do zamene.inace se menja na 20000.postoji i rimula super d(siva kantica)ono se menja na 30000.

ček bre prijatelju mineral a menja se na 20 000

Link to post
Share on other sites

mene bi srce ubilo kad bi presao vise od 10 000 sa uljem.

me znam sta da kazem ni sa punom sintetikom ne pređem ni 10 000 i menjam a ova priča za mineral na 20 000 ne znam šta da kažem

Dajte ljudi male su to pare da bi ste se zezali sa tim. BMW E36 Power je u pravu 10 000 km je puna kapa da se promeni ulje...

naravno da su male isuviše male da bi se sjebao motor

Link to post
Share on other sites