m10b18 u kvaru sta bi moglo biti?


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a tuge goleme crko aku sad cekam kolegu da dodje da ga klemamo,e otvorio sam deklo sve na svom mjestu nije slomljen ni jedan ventil ni klackali,al sad na protokomjer izlazi gorivo (zamjenjen je protokomjer stavljen drugi)...

dsc01199t.jpg

Link to post
Share on other sites

nista ni klemanje ne pomaze nece da upali pa nece,a da mozda kupim nove sjecice sve? ove moje su crne bile kad sam ih izvadio... naravno ocistio sam ih i stavio drugu imjesto ove slomljenje.

Link to post
Share on other sites

dolazio drug do mene on je mehanicar nije bas strucan za bmw jer radi u renaultovom servisu i kaze da klipnjaca ili slomljena ili iskrivljena na prvom klipu jer je jedino tu svjecicu polomio,tako da smo odlucili otvoriti motor u subotu da vidim sta mu je vise... mada neznam jel on kompaktibilan da radi na bmw-u ipak razlika je izmedju renaulta i bmw-a

Link to post
Share on other sites

a da ipak ti skines samo glavu motora pa da vidis,pre bi reko da je ventil..klipnjacu da je iskrivio nebi verglao,jedino da je pukla, pa da je otisla gore doklipa,,ili skini karter ,

jesi li probao na gurku ili vucu da ga upalis,mada nije prporucljivo jer ako je nesto polomio nece valjati da okreces motor...jesi li probao na gedoru da ga okreces,

Link to post
Share on other sites

U bre bogte mazo pa sta si to sipao u njega kada je takva svecica???Ako si vec osusio kablove,kapu r.ruku i bobinu obaveznio uzmi nove svecice ako nemas para nadji polovne zagrej ih na plamenu pre zavrtanja u motor i onda pali a sto se tice ovih starih sto su bile na motoru obavezno pobacaj garant su isprobijale.Javi sta si ucinio puno srece.

Link to post
Share on other sites

Kod druga se isto to desilo samo sa Fordom dizelom on je projurio kroz duboku baru i morao je da radi motor cinimi se da je rekao da su mu popucali ventili i podrobili se,nadam se da kod tebe nije taj slucaj jer ipak je BMW u pitanju al n ikad se nezna.Ipak je kod tebe dosla tu voda iz hldnjaka i bila je zagrejana dok je u bari bila hladna i verovatno toplo hladno efekat pucanja sto se njemu na Eskortu desilo.

Link to post
Share on other sites

e vako ljudi krenu da ispustim ulje iz karter da skinem karter da vidim kljipnjace kad voda iz karter ponjesano s gorivom i tek poslje toga ulje.kad sam skino karter gledo klipanjce nista njima nije pogledam klip probijem prvi klip ostali zdravi evo slike pa vidite sami

grafik1j.jpg

okreuzeno je gdje je puklo...

Link to post
Share on other sites

moguce da ima jos vode,verovatno si svecice sjebo tako sto ti je voda usla u stubline, e sad dal si pokrivio ventile od toga to vec neznam,trebao bi da se skine poklopac ventila da se vidi dali neki nije ostao dole,ako je ostao tada ces znati da je neki pokrivljen,imao sam prilike da vidim slicno na nekom pezou,covek prosao kroz neku baru,isto se ovlazio, preko noci zaledio,ujutro kad ga zaverglao slomio klackalice i iskrivio jedan ventil,nekazem da je to slucaj kod tebe ali svecice nije imalo sta drugo da unisti...mozda i nnije,probaj na gur gurku neznam sta drugo da ti kazem,ili dopuni akumulator,,, :pleasantry:

vec sam to otprilike i napisao,ventil klip ono ovo...voda je dobar sluga ,al zao gospodar...

Link to post
Share on other sites

vidjet cemo ako je klip samo napravit ce se a ako je i ventile pokrivio onda nista vadim motor.Sluzio je odlicno prezadovoljan sam s njim 4 god divljanja. izaslo je iz kartera oko 2 litara mixa vode i benzina pa tek onda ulje.

Link to post
Share on other sites