Recommended Posts

Ovaj problem imam odavno,naime,nagib prednjeg desnog točka je puno u minusu u odnosu na onaj sa lijeve strane...zbog toga auto u lijevoj krivini drži nenormalno dobro (što je i logično,jer ima nagib kao trkački auto)...to je posledica jednog udara koji je napravio moj pokojni tata prije 6-7 god...od toga dana točak stoji tako,ružno izgleda i troši gumu sa unutrašnje strane...mislim da je problem u čauri amortizera što ide u glavčinu,mislim da se tu iskrivilo i da je gornja strana gume pobjegla unutra...e,sad,imate li kakav predlog kako to da vratim?...čuo sam da se grije mjesto gdje se spajaju čaura i glavčina i da se vraća hidraulikom...unaprijed sam zahvalan...

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je kos tu kriv ako je od udara!

Udareno je samo točkom,ali moguće je da je i tu odušilo...znaš kako,primijetio sam da je unutrašnji gornji rub felne bliži čauri amortizera na desnom točku u odnosu na lijevi...mislim nekih 5-6mm je razika...

Link to post
Share on other sites

Ja sam resio taj problem tako sto sam stavio debele cizme (stozere) :prankster2:

Kriv ti je stozer, ako ti je i tocak blizi amortizeru

Imam ja dva tanka stozera, sto zam uzeo da zamenim moje, smisli kako da ti ih posaljem :)

Link to post
Share on other sites

Ja sam resio taj problem tako sto sam stavio debele cizme (stozere) :prankster2:

Kriv ti je stozer, ako ti je i tocak blizi amortizeru

Imam ja dva tanka stozera, sto zam uzeo da zamenim moje, smisli kako da ti ih posaljem :)

Najmanji je problem slanje,autobus ima svakog dana za NK...nego,ide li i glavčina sa tim stožerima?...i ako možeš okači koju sliku da vidim to brate...hvala...

Link to post
Share on other sites

Ajde premeri ti to sutra pa mi javi.. sta ja znam, oba za 15e.. :)

mozda je mnogo, ali ne dam jeftinije jer sam ih cistio i ofarbao :D

Jesi uzeo obrvice?

Ma,ok je cijena...premjeriću sjutra sve pa ti javljam...

Nijesam još našao obrvice...

Link to post
Share on other sites

Casper,premjerio sam danas sve kod majstora,meni su stožeri u redu ali mi je pobjegla šolja unutra...sa sredine šolje do sredine druge šolje treba da ima 1000 mm,1-2 mm više manje...a meni nema ni 980 mm...u pm!...

Link to post
Share on other sites

Tesko da ima kocke kod koje je to posle 20 godina tacno 100cm, i kod mene je bilo centimetar-dva manje pa sam stavio kosku :)

Ali ako ti je gornji deo jednog tocka blizi amortizeru to ti je onda znak da ti je cizma kriva, to nema veze sa kosem

Ne kazem ti to zato da bih ti prodao stozere nego sto je kod mene isto tako bilo :prankster2:

Ucinilo mi se da se jedan prednji tocak iscevrljio, ja premerim i stavim kosku, on ostao isto kriv..

Hteo da stavim one felne sa zimskim gumama, a one imaju veci et i napred jedna moze, a druga ne moze nego cese o amortizer

Dok sad nisam zamenio cizme :)

Link to post
Share on other sites

Tesko da ima kocke kod koje je to posle 20 godina tacno 100cm, i kod mene je bilo centimetar-dva manje pa sam stavio kosku :)

Ali ako ti je gornji deo jednog tocka blizi amortizeru to ti je onda znak da ti je cizma kriva, to nema veze sa kosem

Ne kazem ti to zato da bih ti prodao stozere nego sto je kod mene isto tako bilo :prankster2:

Ucinilo mi se da se jedan prednji tocak iscevrljio, ja premerim i stavim kosku, on ostao isto kriv..

Hteo da stavim one felne sa zimskim gumama, a one imaju veci et i napred jedna moze, a druga ne moze nego cese o amortizer

Dok sad nisam zamenio cizme :)

Kasper je u pravu 100%

Link to post
Share on other sites

Sad dodjoh od majstora...pronašao mi je mjesto gdje je odušila šasija,na desnu šolju i ispod nje,na krak...tačno se vidi kako se nagužvalo...sjutra ću slikati,da vidite...i mjerio on udaljenost ruba felne do stožera i kaže isto je...e,kako sam ja to vidio ko će ga znat'...

Ne pričam ni ja ovo brate Casperu da mi ne bi slao,bogomi k'o da je milion € e ne 15 :)...nego,ovaj majstor kaže da mi to ne treba,i da treba da se to izvuče na docu...

Link to post
Share on other sites